*alt_site_homepage_image*

Projektas Lentvaryje tiesia finišo juostą

Naujienos

Sparčiausiai Trakų rajone augančio miesto – Lentvario gyventojų nuotaika neabejotinai pagerės. Suaugusiesiems, vaikams ir senjorams atsiranda daug erdvių, kur galima pasivaikščioti ir pasimankštinti gryname ore, švarioje aplinkoje.

Jau greitai gyventojai galės įvertinti iš esmės pakitusias viešąsias erdves miesto centrinėje dalyje pagal Trakų rajono savivaldybės inicijuotą projektą „Šeimos parko ir skverų įkūrimas, prieigų bei jungties tarp jų infrastruktūros sutvarkymas Lentvario mieste“.

Šis projektas Lentvaryje inicijuotas ir iš esmės jau įgyvendintas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ priemonę 07.1.1-CPVA-R-905 „Miestų kompleksinė plėtra“. Jis finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo, Lietuvos Respublikos valstybės ir Trakų rajono savivaldybės biudžetų lėšomis.

Trakų rajono savivaldybė šį projektą inicijavo, siekdama sukurti miesto gyventojams patrauklias viešąsias erdves bei norėdama pritraukti daugiau verslo investicijų. Anksčiau miesto viešoji socialinė ir inžinerinė infrastruktūra, gyvenamoji aplinka buvo vidutiniška ir nepakankama, todėl lentvariečiai savo laisvalaikiui praleisti mieliau rinkdavosi rajono centrą – Trakus arba šalia esančią Lietuvos sostinę – Vilnių.

Trakų rajono savivaldybė projektą parengė, atlikusi potencialių vystytinų viešųjų erdvių Lentvario mieste, kaip labiausiai reikalaujančių investicijų objektų, analizę. Buvo nuspręsta, kad Lentvaryje būtina atnaujinti ir modernizuoti Šeimos parką, skverą prie daugiabučių gyvenamųjų namų Bažnyčios / Sodų g., Mokyklos g. esantį skverą, teritorijų prieigas bei jungtis tarp šių objektų (automobilių stovėjimo aikštelė šalia seniūnijos), dalį Klevų alėjos, Mokyklos g., Miško 2-ąją gatvę. Tikimasi, kad šios teritorijos taps stipriais traukos centrais mieste. Iki šiol dėl infrastruktūros trūkumo jos buvo per menkai arba visai neišnaudojamos, apleistos, todėl nepadėjo formuoti miesto įvaizdžio lankytojų ir potencialių investuotojų požiūriu.

Baigus įgyvendinti projektą, centrinė miesto dalis džiugins ir miesto gyventojo, ir paties garbingiausio svečio akį. Gerėja susisiekimas tarp dviejų miesto dalių ne tik pėstiesiems, bet ir dviratininkams, atsiranda du skverai: vienas ramesniam poilsiui, o kitas jaunimui ir vaikams su spalvingomis aktyvaus laisvalaikio ir sporto aikštelėmis. Tapo svetingas ir patrauklus atnaujintas Šeimos parkas, kuriame sutvarkyti pėsčiųjų takai, mažosios architektūros elementai, įrengti treniruokliai, renginių aikštelė su suoliukais bei apšvietimas. Išeidamas iš parko ir užlipęs naujais laiptais, iškart patenki į jaukiai apšviestą suremontuotą Miško 2-osios gatvę. Patogesniam parko lankymui pakeista danga automobilių parkavimo aikštelėje šalia seniūnijos pastato.

Neabejotina, kad užbaigus projektą, lentvariečiai ir miesto svečiai pajus šios investicijos naudą, jiems bus malonu leisti laisvalaikį mieste turint geresnes sąlygas stiprinti ir fizinę sveikatą, išnaudojant laisvalaikį aktyviam poilsiui. Visa tai garantuos gerokai aukštesnę gyvenimo ir poilsio kokybę Lentvaryje.

   

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus informacija 

Nuotraukoje: Šeimos parke galima ir ramiai pavaikštinėti, ir „su kliūtimis“. 

Sigitos Nemeikaitės nuotr. 

 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image