*alt_site_homepage_image*

Puikūs Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokinių pasiekimai LMMO

Naujienos

Balandžio 6–7 d. vyko 72-oji Lietuvos mokinių matematikos respublikinė olimpiada (LMMO). Tai trečiasis I–IV gimnazinių klasių olimpiados etapas – kiek anksčiau olimpiada buvo surengta šalies mokyklose ir savivaldybėse. Olimpiadoje aktyviai dalyvavo ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokiniai.

Š. m. sausio 24 d. Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje surengtame pirmajame olimpiados etape (mokyklos etape) dalyvavo net dvidešimt septyni I–IV gimnazinių klasių mokiniai. Pirmų vietų laimėtojais tapo: Morta Rakauskaitė (Ic klasė), Armandas Grinkevičius (IIb klasė), Vytis Kazlauskas (IIIb klasė), Evelina Širinskytė (IVa klasė).

Visi šie mokiniai gynė gimnazijos garbę Trakų rajono savivaldybės etape, kuris vyko š. m. vasario 9 d., bet tik vienas mokinys galėjo atstovauti rajonui šalies etape. Tradiciškai tai tas rajono atstovas, kuris surenka daugiausia taškų. Juo tapo Armandas Grinkevičius, iš galimų 25 taškų surinkęs net 23.

Balandžio 6–7 d. Armandas dalyvavo respublikinėje olimpiadoje. Olimpiada vyko Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete. Pastebėsiu, kad Vilniaus universitetas, seniausia ir didžiausia Lietuvos ir viena senesnių Europos aukštųjų mokyklų, šiemet mini 445 metų jubiliejų. Iš viso 101 mokinys iš visos Lietuvos kovojo dėl prizinių vietų ir galimybės dalyvauti atrankoje į Tarptautinę matematikos olimpiadą (International Mathematical Olimpiad – IMO) ir Vidurio Europos matematikos olimpiadą (Middle European Mathematical Olympiad – MEMO).

Uždaviniai buvo sprendžiami net keturias valandas! Mokytojams tuo metu vyko paskaita apie mokinių ruošimą olimpiadoms bei uždavinių sprendimų nagrinėjimą. Laikas prabėgo greitai, o rezultatus sužinojome kitą dieną. Kaip buvo pranešta per atidarymą, respublikinės olimpiados tikslas yra atrinkti dalyvius į IMO 2024 ir MEMO. Nors darbo įdėta labai daug, į Tarptautinę ir Vidurio Europos matematikos olimpiadas kol kas nepatekome. Taigi gal kitais metais...

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos bendruomenė didžiuojasi olimpiados dalyviais ir dėkoja matematikos bei fizikos veiklose, olimpiadose jai atstovaujančiam Armandui. Sėkmės didžiausiose olimpiadose!

 

Danuta Debesienė,

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image