*alt_site_homepage_image*

Rajoninis jaunųjų poezijos vertėjų konkursas „Atverkite širdis poezijai‟ skatino kūrybiškumą

Naujienos

Visą spalio mėnesį Trakų rajono tautinių mažumų mokyklų 8–10 klasių mokiniai „matavosi‟ vertėjo profesiją. Bendradarbiaudami su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojais jie rinkosi lenkų poetės, Nobelio premijos laureatės Vislavos Šimborskos eilėraščius. Šios įžymios lenkų poetės kūryba buvo pasirinkta neatsitiktinai – šiemet švenčiamos 100-osios gimimo metinės. Proga išties ypatinga, verta dėmesio.

Jaunųjų poezijos vertėjų konkurse „Atverkite širdis poezijai‟ dalyvavo visų tautinių mažumų mokyklų ugdytiniai: Trakų, Lentvario Henriko Senkevičiaus , Paluknio Longino Komolovskio gimnazija ir Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos.

Gavome 20 darbų (3 berniukų ir 17 mergaičių). Aktyviausi buvo rajono aštuntokai, vidutiniškai aktyvūs – devintokai, dešimtokai pateikė 3 darbus. Taigi pagrindinė kova dėl laimėtojų titulo virė tarp 8–9 klasių mokinių. Mokinių darbai buvo vertinami atsižvelgiant į šiuos kriterijus: pagrindinės teksto minties suvokimas, kalbos vaizdingumas, išversto teksto sakinių taisyklingumas, vertimo sprendimų kūrybiškumas, teksto apimtis. Vertinimo komisijos pirmininkė mūsų mokyklos pradinio ugdymo mokytoja Eleonora Pavlovska (Trakų rajono  literatų brolijos „Aukuras‟ narė) su poezija bičiuliaujasi nuo pradinių klasių – jos širdis labiausiai jautė tuos ypatingiausius vertimus, tad darbai buvo įvertinti profesionaliai.  

Lapkričio 10 dieną mūsų mokykloje vykusių Lenkijos nepriklausomybės dienos iškilmių proga buvo pagerbti ir apdovanoti rajoninio jaunųjų poezijos vertėjų konkurso laimėtojai. Pirmosios vietos diplomu džiaugiasi Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos 10 klasės mokinė Ana Baranovska (mokytoja Daiva Daukševičienė), antrosios vietos – Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos II G 8 klasės mokinė Eliza Krasovska (mokytoja Karolina Mackevič) ir  Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinė Gabriela Klebeko (mokytoja Daiva Daukševičienė), trečiosios vietos – Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos 9 klasės mokinys Sebastjan Balkevič (mokytoja Daiva Daukševičienė), Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos 8 klasės mokinės Armina Volodkovič ir Gitana Ramaneckaitė (mokytoja Alė Matusevič).

Vertėjų konkurso diplomantams taip pat buvo įteikti prekybos ir pramogų centro „Akropolis‟ dovanų kuponai, kuriuos konkurso laimėtojai galės paversti savo mėgiama pramoga. Už gerus poezijos vertimo darbus buvo paskatintos šios konkurso dalyvės: Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinė  Greta Suchockaja ir 9 klasės mokinė Dominika Tomaševič, Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos 8 klasės mokinė Gabija Sidaravičiūtė. Mokinėms buvo įteiktos padėkos ir grožinės literatūros knygos. Mokyklos direktoriaus Romualdo Gžybovskio padėkomis buvo apdovanoti Trakų rajono tautinių mažumų mokyklų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai, lenkų kalbos ir literatūros mokytoja, visi kiti šio konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.

Nuoširdžiai dėkojame visiems Trakų rajono tautinių mažumų mokyklų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams už savo ugdytinių paskatinimą dalyvauti rajoniniame jaunųjų poezijos vertėjų konkurse. Visada nepaprastai džiaugiamės gauta parama. Ačiū tariame žemės ūkio bendrovės savininkui Vladyslavui Kravčun, Trakų rajono savivaldybės administracijai, kad patvirtino mūsų jaunimo iniciatyvų paraišką ir skyrė šimtaptocentinį finansavimą.

Daiva Daukševičienė

Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, rajoninio jaunųjų poezijos vertėjų konkurso organizatorė

Nuotraukoje:  Jaunųjų poezijos vertėjų konkurso  „Atverkite širdis poezijai‟ organizatoriai ir dalyviai.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image