*alt_site_homepage_image*

Rūdiškių bibliotekoje lankėsi jaunimas iš Ukrainos

Naujienos

Rūdiškių bibliotekoje lankėsi jaunimas ir jį lydintys mokytojai iš Ukrainos.

Pagalvojome, kad galbūt mes galėtume šiandien būti tie, kurie atvykusius ukrainiečių vaikus bent šiek tiek pabandytų atitraukti nuo tų baisumų ir streso, kurį jie patiria. Tad norėjosi sutikti juos kuo šilčiau. Mūsų vietiniai mažieji skaitytojai pasirūpino obuoliais ir slyvomis iš savo sodų, taip pat bibliotekoje turėjome ir saldainių sutiktuvių proga. Lietuvos ukrainietė Nadežda Stefanovič mums perdavė knygas ukrainiečių kalba – jomis nudžiuginome atvykusius svečius bei parodėme jiems savo rūpestį ir išreiškėme solidarumą su jų tauta. Susitikimo metu bibliotekininkė Jolanta svečiams pamėgino skaityti knygą ukrainiečių kalba. Nuoširdų susižavėjimą sukėlė dvejus metus Rūdiškėse gyvenantis septynmetis Ivanas, kuris gerai skaitė lietuviškai.

Svečiams labai patiko mūsų erdvi, graži, turtinga biblioteka, sulaukėme daug komplimentų. Juos labai sužavėjo  V. Dainovskij paroda „Gimtinės spalvos“, taip pat jie domėjosi paroda „Fotografija senose nuotraukose“.

O kiek gerų emocijų išvydome jų veiduose gaminant savo sapnų gaudykles. Mes trumpai pristatėme jiems sapnų gaudyklės atsiradimo istoriją, jos veikimo principą ir gaminimo instrukciją, o svarbiausia patarėme, kad gaminti ją reikia ne kopijuojant, įpinant savo gerąsias emocijas.

Šis susitikimas visiems paliko daug džiaugsmo širdyse. Tikimės, kad ukrainiečių vaikų sukurtos sapnų gaudyklės padės užkirsti kelią baisiems sapnams bei atsiųs vaikams taiką ir ramybę.

Per keletą bendravimo valandų mes visi kartu patyrėme daug gerų emocijų ir išsiskyrėme su gražiais palinkėjimais vieni kitiems. Tikimės, kad tai buvo ne paskutinis mūsų susitikimas.

 

Jolanta Masiulevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vyr. bibliotekininkė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image