*alt_site_homepage_image*

Rūdiškių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Griciukas“ reprezentavo Trakų rajoną

Naujienos

Birželio 15–16 d. Rūdiškių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Griciukas“ (vad. A. Gaidytė-Palaitienė) dalyvavo ir Trakų rajoną reprezentavo XXI vaikų ir jaunimo folkloro festivalyje „Zalvynė“ Zarasuose. Šis festivalis – tai ne tik kupėjimo, žalumos ir lengvumo šventė, bet ir gražiausias vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių susibūrimas.

Vaikai ir jaunimas visą festivalio veiklą pradėjo nuo mokymų, kuriuos vedė kitų dalyvaujančių ansamblių vadovės. Kas mokėsi groti kanklėmis, kas bandė įvaldyti būgnelio su kūlele grojimo ypatybės, kas pažindinosi su Dzūkijos regionui būdingais šokiais. Taip pat tądien visų dalyvių laukė protmūšis „Mano ETNO batai TAU“, kurį parengė Zarasų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiūta“ (vad. D. Skvarčinskaitė). Jame reikėjo žinių apie tautinio kostiumo sampratą, etnografinių regionų kultūrą, tradicijas, dainas, šventes. Audėjos, tautinio kostiumo specialistės Birutės Andrijauskienės dėka vaikai turėjo galimybę pamatyti ir išbandyti aukštaitiško nuometo rišimą.

Festivalyje šįmet dalyvavę kolektyvai iš Utenos, Kupiškio, Zarasų, Salako, Smalvų, Užpalių bei, žinoma, Rūdiškių, turėjo puikią progą vieni kitiems pristatyti savo programas Zarasų pasažo scenoje. Po to keliavo į etnožygį – su dainomis, sutartinėmis, instrumentine muzika ir pasakojimais apie Zarasus, kuriuos pasakojo Vasilijus Trusovas. Atkeliavę į Didžiają Zaraso ežero salą, Kupolėje klausėsi atliekamų sutartinių projekte „Sutartinės plius“. Vakarinę dalį, naktišokius, užvedė Zarasų, Utenos, Rūdiškių jungtinė kapela, kurioje vaikai ir jaunimas galėjo šokti trankiausius tradicinius šokius!

16 dienos rytą kolektyvai rinkosi į pažintinį žygį kartu su etnografu, gidu Gintaru Andrijausku, aplankė Liaudiškių piliakalnį, sužinojo paribio su Latvijos siena subtilybes.

Džiaugiamės galėdami keliauti ir pristatyti savo identitetą! Už tai dėkojame projekto „Kožnas paukštis savu šnektu gieda“ rėmėjams – Lietuvos kultūros tarybai ir Trakų rajono savivaldybei.

Tikimės, kad su visais pasimatysime rudenį, lapkričio mėnesį, vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Griciukas“ jubiliejiniame renginyje bei kolektyvo krikštynose!

 

Augustė Gaidytė-Palaitienė,

projekto „Kožnas paukštis savu šnektu gieda“ vadovė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image