*alt_site_homepage_image*

Sėkmingas infrastruktūros vystymas augančioje Senųjų Trakų seniūnijoje

Naujienos

Šiemet trečiasis Trakų rajono savivaldybės vadovų susitikimas su seniūnijų gyventojais vyko sausio 25 dieną Senuosiuose Trakuose. Su Senųjų Trakų seniūnijos gyventojais susitiko meras Andrius Šatevičius, vicemerai Jolanta Abucevičienė ir Jonas Kietavičius, administracijos direktorė Dovilė Daudaitė, jos pavaduotojas Romuald Zviagin, tarybos nariai Šarūnas Ūsas, Inesa Židonytė, Antanas Nedzinskas, Marija Puč, Agnieszka Rynkewicz. Gyventojai lūkesčiais pasidalijo ir su Lietuvos Respublikos Seimo nariu Kęstučiu Vilkausku bei Seimo narės Editos Rudelienės patarėja Aušrine Lukošiūte-Aleksandravičiene. Svarbiausius prabėgusių metų įvykius seniūnijoje apžvelgė Senųjų Trakų seniūnė Ana Ingelevič.

Senųjų Trakų seniūnija sparčiai auga, tai viena iš labiausiai augančių rajono seniūnijų. Remiantis šių metų sausio 1 dienos duomenimis, gyvenamąją vietą šioje seniūnijoje yra deklaravę 3908 gyventojai, per pastaruosius vienerius metus jų padaugėjo 345, o per dvejus metus – 693. Augančiose ir besiplečiančiose seniūnijos gyvenvietėse daug dėmesio skiriama infrastruktūros gerinimui ir plėtrai, asfaltuojamos gatvės, atliekami kelių kapitalinio remonto darbai.

Pernai asfaltuota dalis Šventininkų kaimo Lauko (240 m), Dobrovolės kaimo Dobrovolės (115 m) ir Pabalių (260 m) gatvių. Vykdant kapitalinį remontą Pabalių gatvės dalyje (tarp Veisiejų ir Saulėtekio gatvių), sėkmingai įgyvendinta Trakų rajono savivaldybės programa, kai gyventojai ir verslininkai kartu su savivaldybės parama perpus finansuoja gatvių remontą. Jau galima džiaugtis sėkmingo bendruomenės ir savivaldos atstovų bendradarbiavimo rezultatu.

Vyko darbai ir seniūnijos centre. Senuosiuose Trakuose prie bibliotekos sutvarkytas pėsčiųjų takas ir automobilių stovėjimo aikštelė, šalia kapinių įrengta aikštelė automobiliams bei privažiuojamasis kelias. Senųjų Trakų parkelyje įrengta vandens kolonėlė ir vaizdo stebėjimo kameros. Sutvarkytas Nerūdininkų gatvės 5 daugiabučio namo kiemas, lauko danga šalia Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos, įrengtas apšvietimas Vilniaus gatvėje. Gatvės apšvietimo įrengimo darbai taip pat atlikti šios seniūnijos Varnikėlių II kaimo Draugų gatvėje ir Ladygų kaimo Saulės bei Lauko gatvėse.

Savivaldybė patenkino mokyklinio autobusiuko ir vaikų žaidimų aikštelės poreikį, kurį prieš metus vykusio susitikimo metu išsakė Senųjų Trakų Kęstučio progimnazijos bendruomenė. Mokyklai priskirtas naujas mokyklinis autobusas, kurio maršrutus su progimnazijos bendruomene derina ir administruoja UAB Trakų paslaugos. 

Atsižvelgus į gyventojų pasiūlymus ir pastabas, šiemet planuojama tęsti kaimo kelių ar gatvių asfaltavimo darbus, įrengti gatvės apšvietimą Varnikėlių I kaime ir likusioje Ladygų kaimo Lauko gatvės dalyje, naujus informacinius stendus Senųjų Trakų kaime, apie 700 m šaligatvio šio kaimo Vilniaus gatvėje ir naują aikštelę automobiliams prie Trakų gatvės 40 daugiabučio namo, Nerūdininkų gatvės 6 daugiabučio namo kieme atlikti paprastojo remonto darbus. Siekiama atnaujinti daugiabučių namų kiemų ir viešųjų erdvių infrastruktūrą, kad ji atitiktų šiuolaikines tendencijas ir gyventojų poreikius.

Džiugina augančios seniūnijos bendruomenės aktyvumas ir iniciatyvumas, vykstantys kultūros renginiai. Tai vieni iš gyvenamosios aplinkos gražinimo ir gerinimo projektų sėkmingos plėtotės veiksnių. Pernai Senojo Tarpupio kaime prie bendruomenės namų buvo įrengti lauko treniruokliai, sūpynės, suoliukai, šiukšliadėžė ir sukurta nauja erdvė aktyviam poilsiui, laisvalaikiui.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Su Senųjų Trakų seniūnijos gyventojais susitiko (iš kairės) Trakų rajono savivaldybės vicemeras Jonas Kietavičius, vicemerė Jolanta Abucevičienė, meras Andrius Šatevičius, seniūnė Ana Ingelevič, administracijos direktorė Dovilė Daudaitė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Romuald Zviagin, 2024 m. sausio 25 d. Evelinos Kislych-Šochienės nuotr. 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image