*alt_site_homepage_image*

Smagios atostogos Dzūkijos miškų apsuptyje

Naujienos

Ruduo Lietuvoje pats gražiausias metų laikas, kuomet gamta nusispalvina įvairiausiomis spalvomis. Tai puikus metas praleisti laiką gamtoje toli nuo miesto šurmulio. Viena iš tokių vietovių yra Dzūkijos nacionaliniame parke esantis Marcinkonių kaimas, kur ir nusprendė Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro ugdytiniai praleisti rudens atostogas ir leistis į nuostabias pažintines keliones pėsčiųjų takais.

 Gerą ir vykusią kelionę žadėjo saulutė, kuri džiugino abi dienas. Keliautojai nakvynei apsistojo Gamtos mokykloje. Aplankė lankytojų centre esančią ekspoziciją, kurioje susipažino su rezervate saugoma augalija ir gyvūnija, kraštovaizdžio formavimosi istorija, žmogaus veikla Čepkeliuose bei Dzūkijos krašto gamtos ir kultūros įvairove. Tai keliautojai galėjo patirti keliaujant Zackagirio pažintiniu taku. Tai vienas labiausiai išskirtinių pažintinių takų, supažindinantis su Grūdos upės kilpomis nuo Šaudzyklos kalno, paslaptingu miško ežeru – Aklaežeriu, kuriame kažkada buvo galima maudytis ir augo sidabriniai karosai, taip pat vėjo pustomu Klonių kalnu (Gaidzų kopa), kurio smėlis priminė jūrą, ir aišku šmaikšti istorija ką dzūkai vadina „Meškos šikna“. O kur dar Raudonosios knygos augalai ir paukščiai, kurie yra neatsiejama šio nuostabaus gamtos kampelio dalis.

Rudens atostogos buvo tikra dovana. Tai ne tik leido pabėgti nuo kasdieninės rutinos ir streso, bet ir atnešė naujas patirtis ir pažintis su gamta bei kaimo gyvenimo grožiu. Tai buvo laikas, kai keliautojai galėjo atsipūsti, pasikrauti energijos ir prisiminti, kaip svarbu yra sulėtinti tempą ir mėgautis paprastais gyvenimo malonumais.

Tad raginame kiekvieną pasekti mūsų keliautojų pėdomis – apsilankyti ir susipažinti su Dzūkijos gamtos grožybėmis bei įžymybėmis ir patirti šį malonumą.

Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro informacija

Nuotraukoje: Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro ugdytiniai per rudens atostogas lankėsi Dzūkijos nacionaliniame parke esančiame Marcinkonių kaime.

Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image