*alt_site_homepage_image*

Sparčiai augančioje Lentvario seniūnijoje atliktos ir planuojamos nemenkos investicijos

Naujienos

Šiemet vienas paskutiniųjų susitikimų su Trakų rajono seniūnijų gyventojais vyko vasario 8 dieną Lentvaryje. Lentvario seniūnija – didžiausia ir labiausiai auganti rajone, joje per vienerius metus gyventojų padaugėjo 674, bendruomenė pagausėjo 119 naujagimių. Remiantis šių metų sausio 1 dienos duomenimis, čia gyvenamąją vietą yra deklaravę 15936 asmenys.

Lentvaryje vykusiame septintajame susitikime dalyvavo Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, vicemerai Jolanta Abucevičienė ir Jonas Kietavičius, administracijos direktorė Dovilė Daudaitė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Romuald Zviagin. Taip pat su gyventojais susitiko Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Vilkauskas ir Trakų rajono savivaldybės tarybos nariai Jurgita Čirienė, Šarūnas Ūsas, Vaidas Kurganas, Vytas Rukšėnas, Giedrė Žuromskienė, Teresa Solovjova, Agnieszka Rynkiewicz, Darius Mechovskis. Lentvario seniūnijoje įgyvendintus projektus pristatė laikinai seniūno pareigas einantis Artūras Nausutis.

Prabėgę metai seniūnijoje buvo itin produktyvūs, daug nuveikta seniūnijos centre – Lentvaryje. Mieste baigtas Šeimos parko ir skverų įkūrimo, prieigų bei jungties tarp jų infrastruktūros sutvarkymo projektas. Sodų ir Mokyklos gatvių skveruose įrengtos dangos, apšvietimas, užtikrintas saugumas ir švara. Šeimos parke įrengtas sveikatingumo, basų kojų takas, lauko treniruokliai, vaikų žaidimų, renginių aikštelės, apšvietimas, pakeista dalis Miško 2-osios gatvės asfalto dangos. Klevų alėjoje nutiestas pėsčiųjų takas, išasfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė prie Lentvario seniūnijos pastato. Atsižvelgus į gyventojų prašymus, į projektą įtraukti ir atlikti šaligatvio sutvarkymo Klevų alėjoje darbai. Pagal Seniūnijų savarankiškų veiklų programą Ežero gatvėje įrengtas 200 metrų šaligatvis.

Įgyvendintas Lentvario miesto apšvietimo sistemos modernizavimo projektas. Jo metu sutvarkyta gatvių apšvietimo infrastruktūra, pakeisti visi numatyti gatvių apšvietimo šviestuvai, įdiegta valdymo ir kontrolės sistema.

Augant gyventojų skaičiui, seniūnijoje vis didėja laisvalaikio erdvių poreikis, todėl pernai pastatyti poilsio zonai skirti įrenginiai Lentvario Gėlių gatvėje, o Kariotiškių kaime įrengta vaikų žaidimų aikštelė.

Įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė Dzūkų gatvėje, Lentvaryje. Beje, 2022-ųjų Trakų Kalėdų eglutė iš saulės modulių nugulė ant Lentvario lopšelio-darželio „Svajonėlė“ stogo.

Pagerinta ir Lentvario ambulatorijos infrastruktūra – įrengta šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistema, sutvarkyta aplinka, teritorijoje įrengtas apšvietimas, metalinė tvora. Šiuo metu VšĮ Lentvario ambulatorijoje dirba penki šeimos gydytojai. Yra medicinos gydytojas, dirbantis skubiosios pagalbos kabinete. Taip pat dirba gydytojas chirurgas, gydytoja akušerė-ginekologė, dvi gydytojos odontologės.

Aktyviai bendradarbiauta su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) ir Vilniaus miesto savivaldybės vadovais. Šiuo metu svarbiausia užtikrinti sklandų eismo organizavimą ir saugumą Vilniaus miesto savivaldybei priklausančioje Fabriko gatvės dalyje. Diskutuojama ir bendradarbiaujama su LAKD dėl reguliuojamos sankryžos įrengimo Fabriko ir Galvės (A16) gatvių sankirtoje. Sutartis dėl šviesoforo su rangovu jau pasirašyta ir darbus planuojama pradėti kovo mėnesį.

Nestinga naujovių ir kultūros bei pramogų srityse. Lentvaryje pirmąkart praūžė griausmingas vasaros uždarymo festivalis „LENTVARIS FEST: drakonų laivų lenktynės“. Tai pirmasis toks masinis renginys, pavertęs miestą traukos centru. Lankytojus traukė ne tik lenktynės, bet ir sportinių rungčių zona, pramogų ir maisto erdvė, koncertas. Beje, Kalėdų eglės įžiebimo šventės ir įspūdingo koncerto metu paminėta Lentvario kultūros centro 10-ies veiklos metų sukaktis.

Šiemet tarp svarbesnių planuojamų darbų – rajoninio kelio Nr. 4707 (Grigiškės–Lentvaris–Dobrovolė) ruožo nuo 5,2 iki 6,376 km (Fabriko g.) ir valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 4727 (Trakai–Lentvaris–Mūrinė Vokė) ruožo nuo 5,31 iki 6,134 km (Geležinkelio g.) kapitalinis remontas. Pastarajame ruože ketinama įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką. Taip pat rengiami valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 4727 (Trakai–Lentvaris–Mūrinė Vokė) ruožo nuo 3,755 iki 5,310 km (Lentvaris–Rubežius) ir Lentvario seniūnijos vietinės reikšmės gatvės Nr. LSV-056 (Vokės g.) kapitalinio remonto, įrengiant pėsčiųjų ir dviračių takus, projektai. Šiais metais planuojama įrengti apšvietimą Vytauto gatvėje, Lentvaryje.

Visos Lentvario gimnazijos sulauks investicijų. Tūkstantmečio mokyklų programoje dalyvauja Lentvario Motiejaus Šimelionio, „Versmės“, Henriko Senkevičiaus gimnazijos. Jose bus įrengiami specialūs kabinetai su moderniomis technologijomis, bus perkamos matematikos, fizikos, technologijų kabinetams, robotikos užsiėmimams skirtos priemonės ir kt. Visa tai – tik maža dalis programoje dalyvaujančiose rajono gimnazijose diegtinų naujovių.

Tradiciniais tapę susitikimai šiemet bus užbaigti vasario 20 dieną susitikus su Trakų seniūnijos gyventojais.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Susitikime su Lentvario seniūnijos gyventojais dalyvavo (iš kairės) Trakų rajono savivaldybės vicemeras Jonas Kietavičius, vicemerė Jolanta Abucevičienė, laikinai Lentvario seniūno pareigas einantis Artūras Nausutis, meras Andrius Šatevičius, administracijos direktorė Dovilė Daudaitė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Romuald Zviagin. 2024 m. vasario 8 d. Evelinos Kislych-Šochienės nuotr.  

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image