*alt_site_homepage_image*

Startuoja projektas „Lentvario (NE)pasakojimai“

Naujienos

Visais laikais žmonės aktyviai domėjosi Lietuvos miestų ir miestelių istorija, jų architektūros ir gamtos paminklais, čia gyvenusiais ir gyvenančiais žmonėmis. Kuo gi įdomus Vilniaus pašonėje įsikūręs Lentvaris, kuris minimas jau XIV a. istoriniuose šaltiniuose? Kuo lentvariečiai galėtų didžiuotis, nustebinti besidominčius jų miestu? Šie ir panašūs klausimai paskatino užrašyti senų žmonių pasakojimus apie Lentvarį, jo pavadinimo kilmę, istorinius įvykius, čia gyvenusius žmones.

Lentvario pavadinimą gramatiškai galėtume sieti su dviejų žodžių „lenta“ ir „varis“ sandūra, todėl daugumoje pasakojimų stengiamasi paaiškinti, iš kur kilo šis pavadinimas. Tai – istorijos apie kadaise čia buvusias LDK iždininko Jono Liutauro Chreptavičiaus žemes, apie grafo V. Tiškevičiaus gyvenimą, garsiuosius jo rūmus ir šalia esantį tunelį, apie užgaidžią jo dukrą, kuri panoro vasarą rogėmis grįžti į namus.

Pradedamas vykdyti Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio projektas „Lentvario (NE)pasakojimai“ ir atskleis ne vieną paslaptingą istoriją. Jo tikslas – išleisti interaktyvią, papildytos realybės knygą, kurioje būtų publikuoti surinkti ir užrašyti Lentvario senolių pasakojimai apie miestą, jo pavadinimo kilmę, istorinius įvykius, čia gyvenusius žmones. Rengiant leidinį taip pat bus remiamasi bibliotekoje sukaupta kraštotyros ir archyvine medžiaga. Interaktyvioje knygoje „Pasakojimai apie Lentvarį“ bus pateikti QR kodai, kuriuos nuskenavęs mobiliuoju įrenginiu skaitytojas bus nukreiptas į svetainę https://trakubiblioteka.lt/lentvario-krastas/. Taip pat į knygą bus įtraukti pernai vykusio tapybos plenero „Lentvaris kitaip“ darbai. Taip susilies praeitis su dabartimi. Leidinyje bus galima plačiau pasiskaityti apie miestą. Rengiant knygą bus panaudota 11 surinktų istorijų, kurios užrašytos prieš 20 metų. Pasakojimų rinkimo ir užrašymo iniciatorė – lentvarietė lietuvių kalbos mokytoja Renė Lučiūnienė. Prieš du dešimtmečius ji dirbo mokytoja Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijoje. Daugelis istorijų buvo papasakota lenkiškai ir moksleiviai jas išvertė į lietuvių kalbą. Surinktus pasakojimus iliustravo 6–10 kl. mokiniai, kuriems vadovavo dailės mokytoja metodininkė Asta Radimonienė.

Viena numatytų iš projekto veiklų – piešinių konkursas „Skaityk ir iliustruok Lentvario pasakojimus“. Konkurso pradžia – balandžio 10 d., pabaiga – gegužės 15 d. Konkurso nuostatai paskelbti interneto svetainėje www.trakubiblioteka.lt.

Taip pat Lentvario biblioteka pakvies į renginių ciklą, susijusį su knygoje pateiktais pasakojimais, vyks edukacijos „Žirgai, žirgeliai...“ ir „Kas yra QR kodas?“.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė.

Piešinių konkurso „Skaityk ir iliustruok Lentvario pasakojimus“ nuostatai

Dalia Bagdžiuvienė

 Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio vedėja

Nuotraukoje : Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio vedėja Dalia Bagdžiuvienė (centre) su pasakojimų iniciatorėmis Asta Radimoniene (kairėje) ir Rene Lučiūniene.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image