*alt_site_homepage_image*

Su LAKD aptarti rajone įgyvendinami projektai

Naujienos

Praėjusią savaitę vyko susitikimas su Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atstovais. Jo metu aptarta pradėtų vykdyti ir vykdomų Trakų rajono plėtrai ir saugumui užtikrinti svarbių projektų eiga ir terminai. Su LAKD atstovais susitinkama reguliariai, vyksta konstruktyvus ir rezultatyvus tarpinstitucinis bendradarbiavimas.

Prioritetas – užtikrinti saugumą kelyje A16

Viena iš svarbiausių susitikimo metu aptartų temų – Fabriko gatvės Lentvaryje, besiribojančios su Zigmantiškių gatve Vilniuje, ir Galvės plento (kelias A16) sankirtos saugumo užtikrinimas. Parengtas Fabriko g. (Zigmantiškių g.) ir Galvės plento reguliuojamos sankryžos įrengimo projektas šiuo metu yra pateiktas ekspertizei atlikti. Gavus teigiamą ekspertizės išvadą, planuojama iki šių metų pabaigos pradėti šviesoforo įrengimo darbus. Dėl specialaus plano, kuriame valstybinės reikšmės magistralinio kelio A16 ruožas Vilnius–Trakai būtų numatytas kaip keturjuostis, rengimo dar turi susitikti Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos, LAKD, Vilniaus miesto ir Trakų rajono savivaldybių vadovai.

Šiuo metu vykdomi pėsčiųjų ir dviračių tako prie minėto kelio A16 (Vilnius–Prienai–Marijampolė) ruožo Trakų mieste, sutampančio su Aukštadvario gatve, remonto darbai. Juos planuojama baigti rugsėjį.

Vyks darbai kelyje Trakai–Lentvaris–Mūrinė Vokė

Valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 4727 (Trakai–Lentvaris–Mūrinė Vokė) ruože nuo 3,755 iki 5,31 km bus vykdomas kapitalinis remontas, įrengiant pėsčiųjų ir dviračių taką. Taką įrengti numatoma nuo Kraštinės ir Urėdijos g. Rubežiaus k., Senųjų Trakų sen., iki Trakų g. Lentvario m. mažosios pervažos.

Dar 2022 m. Trakų rajono savivaldybė papildomų balų skyrė būtent šio tako tvarkymo projektui, kuris eilėje buvo 269-tas. Dėl savivaldybės skirtų papildomų balų projektas susisiekimo ministro įsakymu pavirtintame Dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros prie valstybinės reikšmės kelių plėtros prioritetiniame sąraše yra devintas.

Planuojama iki š. m. lapkričio 30 d. atlikti šio projekto rangos darbų pirkimo procedūras, o darbus pradėti 2024 m. pirmą ketvirtį.

Jau yra parengtas ir ruožo nuo 5,31 iki 6,134 km (iki mažosios pervažos), Geležinkelio g., Lentvario m., kapitalinio remonto, pėsčiųjų ir dviračių tako, apšvietimo, kelio dangos įrengimo techninis projektas. Lapkritį LAKD planuoja skelbti konkursą rangos darbams atlikti. Savivaldybė savo ruožtu yra parengusi vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimo Geležinkelio g., Lentvario m., projektą. Šiuo metu vyksta rangos darbų pirkimas.

Kiti svarbūs projektai

Baigiamas rengti valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 4707 (Grigiškės–Lentvaris–Dobrovolė) ruožo nuo 5,2 iki 6,376 km, Fabriko g., Lentvario m., kapitalinio remonto projektas. Baigus rengti projektą iškart bus organizuojamas rangos darbų pirkimas. Rangos darbai galėtų prasidėti 2024 m. pirmą ketvirtį. Beje, savivaldybė iš LAKD sutiko perimti nuosavybės teise valdyti kelio atkarpą Fabriko g., Lentvario m., kai bus įgyvendinti visi projekto sprendiniai.

Savivaldybė yra parengusi vietinės reikšmės kelio į Užutrakio dvaro sodybą nuo valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 4722 (Trakai–Rykantai) statybos projektą. Labai svarbu skirti dėmesio ir prioritetiniais laikyti kelius, vedančius į kultūros paveldo objektus, pritaikyti juos pėstiesiems ir dviratininkams. Todėl LAKD informuota, kad po esamo dangos atnaujinimo, savivaldybė sutiks perimti šį kelią bei įrengti apšvietimą. Po susitikimų su Susisiekimo ir Kultūros ministerijų vadovais šis klausimas dėl statybos projekto finansavimo buvo įtrauktas į abiejų ministerijų darbotvarkes.

Dėl UAB „Vilniaus karjerai“ paruošiamųjų darbų planuojamai vykdyti ūkinei veiklai Viesų ir Naujasodžio gatvėse (Salkininkų k.) vyksta intensyvus sunkiasvorių transporto priemonių eismas. Savivaldybė kreipėsi į LAKD dėl saugaus eismo priemonių diegimo rajoninio kelio Nr. 4723 (Žaizdriai–Salkininkai) ruože Veisiejų g., Salkininkų k. LAKD informavo, kad peržiūrės šios atkarpos intensyvumą ir galimybes, tačiau savivaldybė išreiškė poziciją, kad yra pasiruošusi įrengti vidutinio greičio matuoklį savivaldybės lėšomis.

Taip pat savivaldybė LAKD atstovus informavo, kad šiuo metu netenkina LAKD šaligatvių ir dviračių takų priežiūra vasaros ir žiemos metu prie valstybinės reikšmės kelių (Gedimino g., Vilniaus g., Aukštadvario g., Trakų m., Geležinkelio g, Lentvario m.). LAKD peržiūrės gatvių priežiūros lygį pagal nustatytus normatyvus. Bus nagrinėjama bendradarbiavimo galimybė tarp AB „Kelių priežiūra“ ir UAB „Trakų paslaugos“.

Bus įrengtos naujos perėjos

Aptartas ir itin svarbus klausimas – žymėtų perėjų įrengimas valstybinės reikšmės krašto kelyje Nr. 107 (Trakai–Vievis), kuris sutampa su Karaimų g., ties Akmenos pliažu, ir valstybinės reikšmės magistraliniame kelyje A16 (Vilnius–Prienai–Marijampolė) ties Linksmosios g. bei rajoninio kelio Nr. 4723 (Žaizdriai–Salkininkai) sankryžomis, pastaroji sutampa su Plento g. LAKD svarstys šį pasiūlymą, tačiau šiuo metu inicijuojamas perėjų įrengimas savivaldybės biudžeto lėšomis.

Projektas „Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 220 (Trakai–Rūdiškės–Pivašiūnai–Alytus) 0,459, 0,614, 0,780 ir 0,900 km paprastasis remontas įrengiant nežymėtas pėsčiųjų perėjas“, kuriame numatytas perėjų įrengimas Gedimino g., Trakų m., yra parengtas, bet dar 2022 m. vykdyto pirkimo metu nebuvo gauta pasiūlymų rangos darbams atlikti. Taigi parengtą projektą nagrinės LAKD atstovai ir ieškos galimybių įgyvendinti pagal turimos sutarties įkainius.

 

Trakų rajono savivaldybės informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image