*alt_site_homepage_image*

Surengti mokymai „Vaikų dingimo / bėgimo iš namų problemos sprendimas: intervencija, prevencija ir parama“

Naujienos

Lapkričio 8 dieną Trakų rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Alina Kuleš ir Dingusių žmonių šeimų paramos centro specialistai organizavo mokymus „Vaikų dingimo / bėgimo iš namų problemos sprendimas: intervencija, prevencija ir parama“. Mokymuose dalyvavo mokyklų socialiniai pedagogai, Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro specialistai darbui su jaunimu, Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro darbuotojai.

Mokymų metu dalyviai aptarė ir gilinosi į vaikų dingimo / bėgimo iš namų priežastis, pavojus ir rizikas, apžvelgė teisinę bazę. Grupėse nagrinėjo atvejus, įsigilindami ne tik į priežastis, bet ir nurodydami galimą pagalbos modelį vaikams ir jų šeimoms.

Dalyviai peržiūrėjo čekų dokumentinio filmo apie pavojus internete „Sugauti tinkle“ ištraukas ir diskutavo apie prevencinio filmo poveikį, teigiamas ir neigiamas jo savybes. Filmas „Sugauti tinkle“ siunčia svarbią žinią – joks vaikas internete nėra visiškai apsaugotas nuo seksualinio pobūdžio nusikaltimų. Prasidėjęs kaip socialinis eksperimentas, filmas atskleidė tikrąjį šių nusikaltimų mastą Čekijoje ir virto teismuose nagrinėjamomis bylomis.

Lektorė Arūnė Bernatonytė pristatė nemokamą Lietuvoje veikiančią karštąją liniją 116 000, skirtą pranešimams dėl dingusių vaikų, bei linijos paslaugas dingusių vaikų artimiesiems ir patiems dingusiems ar apie pabėgimą galvojantiems vaikams.

Dingo vaikas? Skambink 116 000. Tai visoje ES veikiantis NEMOKAMAS pagalbos telefonas, skirtas dingusių vaikų artimiesiems. 

 

Trakų rajono savivaldybės informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image