*alt_site_homepage_image*

Susitikimas su istorinių detektyvų autore Sondra Rankeliene atvėrė ir retų spaudinių paslaptis

Naujienos

Lapkričio 16 d. Trakų viešojoje bibliotekoje svečiavosi detektyvinių romanų autorė Sondra Rankelienė. Viešnia pristatė visas savo keturias knygas, papasakojo, kaip jos gimė, paaiškino, kodėl pasirinko lotyniškus pavadinimus, kurie apjungė knygas, tapusias tęstine knygų serija.

Pasak autorės, rašyti knygas paskatino noras pasidalyti sukauptomis žiniomis, kurių dirbant Vilniaus universiteto Retų spaudinių skyriuje sukaupta išties daug. Universitetas, jo istorija, salių paslaptys, garsai skatina vaizduotę.

Pasakodama apie pagrindinius knygų veikėjus, autorė ekrane demonstravo senąsias knygas, vaizdinę medžiagą, istorijos faktus, kurie minimi knygose. Kiekviena leidinio istorija paremta tikromis istorinėmis asmenybėmis ir faktais.

Autorė teigė, kad kiekvienoje knygoje stengėsi pristatyti ne tik detektyvą, bet ir Lietuvos istorijos bei knygos istorijos objektus. Visa tai įpynė į detektyvą, kad būtų įdomiau skaityti, pateikti žmonėms kuo daugiau istorijos faktų, kad labiau didžiuotumėmės savo praeitimi, kuri iš tikrųjų labai reikšminga.

Ketvirtadienio vakarą S. Rankelienė pristatė ir savo ketvirtąjį kūrinį „Enigma regum. Tamga – karalių mįslė“, kuris skirtas Vilniaus 700 metų jubiliejui paminėti. Veiksmas vyksta Vilniaus kalvose, Katedros požemiuose ir seniausiame pastate – dabartinėje varpinėje, kuri buvo gynybinės sienos bokštas. Romane Vilnius pristatomas kaip daugiakultūris miestas, kuriame nuo Gedimino laikų gyveno įvairių tautybių žmonių. Rašytoja papasakojo apie išskirtinę XII–XV a. Lietuvos valstybės reikšmę visai Europai. Nemažai vietos knygoje skirta ir totoriams, gyvenantiems Lietuvoje.

Susitikimo dalyviai daug sužinojo apie senąsias knygas, saugomas Vilniaus universitete, jų autorius, spausdinimo, puošybos įvairovę ir ypatybes, rastus netikėtus daiktų fragmentus tarp senų knygų puslapių, paraštėse parašytus tekstus, piešinius.

Sondra Rankelienė atsakė į susirinkusiųjų klausimus, o Trakų viešajai bibliotekai padovanojo naują savo knygą „Enigma regum. Tamga – karalių mįslė“, kurioje minimi ir Trakai, kurie visais laikais buvo žinomi pasaulyje.

Šiltas ir įdomus susitikimas suteikė daug įdomių istorinių faktų apie knygas ir Lietuvos istoriją.

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Nuotraukoje(iš kairės): Trakų viešojoje bibliotekoje viešėjusi detektyvinių romanų autorė Sondra Rankelienė su vyr. bibliotekininke Irena Jociene.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image