*alt_site_homepage_image*

Tebesitęsiant kibernetinėms atakoms šalyje, dalijamės policijos ir NKVC rekomendacijomis

Naujienos

Tebesitęsiant kibernetinėms atakoms šalyje, šiąnakt ir Trakų rajono įstaigos pakartotinai gavo elektroninius laiškus su grasinimais. Atsakingos tarnybos dirba visu pajėgumu, grėsmės lygis nėra pasikeitęs.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras siūlo švietimo įstaigoms sekti Policijos departamento rekomendacijas ir pasikliauti saugumu besirūpinančiais pareigūnais.

Savivaldybės vadovai ir atsakingi specialistai susitiko su rajono švietimo įstaigų vadovais ir papildomai aptarė Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) ir Lietuvos policijos rekomendacijas, vidinės ir išorinės komunikacijos įstaigose algoritmus, psichologinės pagalbos mokiniams ir bendruomenės nariams organizavimą, saugumo priemonių ir kitų asmenų patekimo į švietimo įstaigas organizavimo galimybes, kurias įstaigų administracijos turi nusimatyti suderinusios su bendruomenėmis.

Remiantis Lietuvos policijos duomenimis, šiuo metu nėra poreikio koreguoti ugdymo proceso, nebent mokykla ir jai talkinantys pareigūnai mato galimą realią grėsmę. Pareigūnai neidentifikuoja, kad mokykloms reikėtų pereiti prie nuotolinio mokymo. Tačiau nuotolinio mokymo organizavimas galimas nusprendus mokyklos tarybai.

Policija prašo toliau vadovautis vakar atnaujintomis rekomendacijomis ir konsultuotis telefono numeriu 8 700 60 000, jeigu nėra realios grėsmės, nenutraukti vykdomų veiklų. Skubiosios pagalbos telefonu 112 skambinti tik tuomet, jei apžiūrėję patalpas ir teritoriją, radote įtartiną objektą.

Su Lietuvos policijos ir NKVC rekomendacijomis galima susipažinti čia: https://policija.lrv.lt/lt/naujienos/gresmes-lygis-islieka-nepasikeites-prasome-vieningai-laikytis-bendru-policijos-ir-nkvc-rekomendaciju

 

Trakų rajono savivaldybės informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image