*alt_site_homepage_image*

Trakų pirminės sveikatos priežiūros centras profesionalią pagalbą teikia ir pacientų namuose

Naujienos

VšĮ Trakų pirminės sveikatos priežiūros centre jau nuo 2022 m. sausio 2 d. pacientams teikiamos svarbios ir itin reikalingos ambulatorinės slaugos paslaugos namuose. Šeimos gydytojas, įvertinęs, kad pacientui reikalinga gauti šias paslaugas, siunčia slaugos paslaugas namuose teikiančią komandą.

Šiuo metu turime dvi profesionalias komandas, kurias sudaro bendrosios praktikos slaugytoja, slaugytojos padėjėja bei kineziterapeutė.

Mūsų pacientus net ir atokiausiuose rajono kampeliuose lanko šaunios, nuoširdžios, pasirengusios padėti medikės, pacientų dažnai vadinamos „medikopteriais, daktarytėmis, gailestingosiomis seselėmis, gerosiomis fėjomis“. Pagalbą teikiame ir Lentvario gyventojams. Esame pasirašę sutartį su VšĮ Lenvario ambulatorija. Mes, administracija, stengiamės, kad pagalbos teikimas vyktų kuo sklandžiau. Komandas esame aprūpinę automobiliais, tačiau kai šių nepakanka, pas laukiančius pacientus Trakų mieste tenka keliauti pėsčiomis.

Mobilios brigados nuo šiol aprūpintos ir moderniausia įranga bei planšetiniais kompiuteriais, kuriuose įdiegta intuityvi vieninga informacinė sistema, padėsianti ne tik užtikrinti paslaugas, tačiau ir operatyviai realiu laiku suvesti kiekvieno apsilankymo paciento namuose duomenis, užfiksuoti ir aprašyti sveikatos būklės, patikros rezultatus ir šią informaciją nedelsiant pateikti šeimos gydytojui.

Pagrindinės slaugos paslaugos teikiamos asmens namuose:

  • bet kuris komandos narys įvertina pacientų bendrą būklę: kvėpavimo dažnį, arterinį kraujo spaudimą, pulsą, deguonies įsisavinimą, kūno temperatūrą;
  • slaugytoja atlieka procedūras pagal šeimos gydytojo paskyrimus (injekcijos į raumenis ar veną, lašelinės, laboratorinių tyrimų mėginių paėmimas, žaizdų perrišimai, elektrokardiogramos užrašymas ir kt.);
  • slaugytojo padėjėja pagal slaugytojo nurodymus ir paciento poreikius užtikrina asmens higieną ir pragulų profilaktiką;
  • kineziterapija – raumenų, sąnarių ir nervų funkcijų sutrikimų įvertinimas ir gydymas. Pagal paciento sveikatos būklę skiriami pratimai, siekiantys didinti judesių amplitudę, padedantys sumažinti skausmą, padedama prisitaikyti arba atsistatyti po traumos ar sudėtingų ligų.

Slaugos paslaugas namuose gali gauti visi pacientai, prisirašę prie Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro ar Lentvario ambulatorijos, kuriems yra nustatyti specialieji poreikiai, visi vyresnio amžiaus pacientai, kuriems sunku atvykti į gydymo įstaigą gydymo paslaugoms gauti, pacientai patyrę sunkias traumas, esantys po sudėtingų operacijų.

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose pacientams teikiamos nemokamai, jos finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Prioritetas teikiamas pacientams, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis.

 

VšĮ Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro administracijos informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image