
Šių metų gegužės 9 d. Trakų rajono savivaldybėje vyko Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Agentūra) organizuojami mokymai „Informacijos teikimo asmenims su negalia jų pasirinktais prieinamais bendravimo būdais rekomendacijos“ ir „Kaip rengti informaciją lengvai suprantama kalba?“. Mokymus vedė Agentūros Prieinamumo užtikrinimo ir konsultacijų skyriaus vedėja Neringa Šaveiko ir patarėja Laura Mikelevičiūtė.
Pirmoje mokymų dalyje Agentūros Prieinamumo užtikrinimo ir konsultacijų skyriaus vedėja Neringa Šaveiko pasakojo, kodėl svarbu užtikrinti informacijos prieinamumą visiems asmenims, įskaitant asmenis, turinčius regos, klausos, intelekto ir (ar) psichosocialinę negalią, bei pateikė rekomendacijas, kaip tai įgyvendinti viešajam sektoriui.
Antroje mokymų dalyje Agentūros Prieinamumo užtikrinimo ir konsultacijų skyriaus patarėja Laura Mikelevičiūtė pristatė lengvai suprantamos kalbos metodą. Lengvai suprantama kalba (angl. „easy-to-read“) – metodas, kuris padeda daugiau žmonių suprasti pateikiamą informaciją. Tai paprasta ir aiški kalba, skirta ne tik intelekto ir (ar) psichosocialinę negalią turintiems asmenims, tačiau taip pat puikiai tinka senjorams ir vaikams. Dalyviai ne tik atidžiai klausėsi pranešėjos, tačiau taip pat aktyviai dalyvavo atlikdami praktines užduotis.
Mokymų tikslas – supažindinti viešojo sektoriaus darbuotojus su informacijos teikimo asmenims su negalia jų pasirinktais prieinamais bendravimo būdais rekomendacijomis ir lengvai suprantamos kalbos metodu. Šie mokymai yra svarbus žingsnis siekiant užtikrinti, kad viešojo sektoriaus skelbiama informacija Trakų rajone taptų labiau prieinama visiems gyventojams.
Mokymuose dalyvavo 18 dalyvių iš įvairių Trakų rajono įstaigų, institucijų ir įmonių.
Trakų rajono savivaldybės administracijos
Socialinės paramos skyriaus informacija
Aleksandro Polijančuk nuotr.