*alt_site_homepage_image*

Trakų viešoji biblioteka vasarą pasitiko inovatyviai ir kūrybingai

Naujienos

Savaitgalį Trakuose jau 32-ąjį kartą įvyko miesto šventė „Trakų vasara“, subūrusi gausų būrį lankytojų. Trakų viešoji biblioteka taip pat tradiciškai dalyvavo viename laukiamiausių metų renginių, siūlydama įdomią ir turiningą programą tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.

Penktadienį, gegužės 31 d., ir maži, ir dideli buvo kviečiami užsukti į Trakų rajono švietimo ir ugdymo įstaigų mugę, įsikūrusią Vytauto Didžiojo krante (Karaimų g. 57A, Trakuose). Tai buvo ne tik puiki proga linksmai praleisti laiką su šeima ir draugais, bet ir sužinoti ar patirti kažką naujo. O užsiėmimų tikrai netrūko. Ten visų laukė bibliotekos darbuotojos, kurios buvo parengusios inovatyvių ir kūrybingų veiklų. Dalyviai išbandė termopresą, lazerinę pjaustyklę, PlayShifu AR interaktyvų žaidimą „Magnetų inžinerija“, o pasitelkę edukacinį mikroskopą patyrinėjo gamtą, apžiūrėjo nedidelius objektus, augmeniją. Taip pat atėjusiesiems teko pramankštinti ir akis – jie turėjo žiūrėti į stereopaveikslėlius ir įžvelgti tame pačiame paveiksle iškylančius antraeilius vaizdus. Geriausiųjų laukė bibliotekos įsteigti prizai. Didelio dalyvių dėmesio sulaukė ir hidraulinė kiborgo ranka. Kiekvienas turėjo su ja pakelti nedidelį daiktą ir taip galėjo bent iš dalies pasijusti robotu. Sėkmingiausiai įvaldžiusieji šį konstruktorių buvo įvertinti dovanėlėmis.

Šeštadienį, birželio 1 d., pagrindinę šventės dieną, bibliotekos veiklos persikėlė šalia Sūpynių parko, kur laikas tiesiog ištirpo, o vienos veiklos keitė kitas. Čia miesto gyventojai ir svečiai galėjo pamiklinti smegenis, išmėgindami bibliotekos siūlomą naujieną – lauko šachmatus. Taip pat pasukti galvą privertė ir edukacinė žodžių dėlionė „Žodžių žaismas“ – dalyviai turėjo ne tik pagalvoti, bet ir smagiai žodžius padėlioti, t. y. rasti senoviškos tarmės žodžiams dabartinį atitikmenį. Ypač smagi buvo edukacija „Eksperimentai iš lentynos“. Jos metu dalyviai galėjo pasijusti tam tikrais atradėjais ir atlikti eksperimentus su magnetais, piešti ant pieno, gaminti minkomus žaisliukus (squishy) ir net „lavos“ lempą. Labiau linkusieji į meną rinkosi jų kūrybiškumą lavinančius užsiėmimus. Užsukusieji į bibliotekos palapinę išmoko mandalų taškavimo paslapčių, pasigamino iš susitraukiančio plastiko širdžiai mielą pakabuką, dekoravo maišelius su termopresu, margino paukščiukus (buvo naudojami paruošti trafaretai iš faneros). Edukacijos „Kūrybinga akimirka“ metu dalyviams teko išlaisvinti savo vaizduotę. Naudojant įvairių formų ir dydžių rėmelius, išraiškingus spalvų derinius, jie taip turėjo dekoruoti nuotraukų rėmelius, kad šie atspindėtų kiekvienos fotografijos unikalumą ir jų asmeninį stilių, o bibliotekininkė su momentiniu fotoaparatu užfiksavo ir įamžino įspūdingiausias akimirkas.

Norintieji išskirtinos ir įsimintos patirties išbandė VR akinius, kur galėjo pasinerti į virtualią realybę. Taip pat pirmą kartą šiemet biblioteka pakvietė išmėginti ir laikinas chna tatuiruotes.

Ypač didelio susidomėjimo sulaukė duonos kepimo edukacija, kurią vedė jau daugiau kaip 10 metų duoną pagal tautinio paveldo receptą kepanti Elvyra Vasiliauskienė. Ji visus supažindino su duonos istorija, puoselėjamomis tradicijomis, papasakojo apie lietuviškos duonos raugo ypatumus, o susirinkusieji turėjo išskirtinę galimybę patiems ant aukuro išsikepti duoniukus. Juk savo pačių rankomis iškepta duonytė yra pati skaniausia!  

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet Trakų gyventojų, svečių ir žiūrovų akį traukė spalvinga ir nuotaikinga šventinė eisena, kurioje žygiavo ir Trakų viešosios bibliotekos kolektyvas, sveikindamas visus vasaros pradžios proga.   

Kokia gi biblioteka be knygų? Šventės metu veikė knygų atiduotuvė „9 knygos gyvenimai“. Čia kiekvienas galėjo nemokamai pasirinkti jam labiausiai patinkantį leidinį. Juk vasara ir knyga yra pats geriausias atostogų derinys!

Šeštadienis buvo intensyvus, kupinas veiklų, o kad įspūdžiai būtų dar įsimintinesni biblioteka pasirūpino muilo burbulų aparatu, kuris paįvairino aplinką ir suteikė jai unikalumo. Muilo burbulai džiugino ne tik mažuosius lankytojus, bet ir suaugusiuosius, kurie mielai fotografavosi jų fone.

Dėkojame visiems, kurie atėjo į šventę ir dalyvavo mūsų veiklose.

 

Jolanta Zakarevičiūtė,

Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacijos specialistė

Nuotr. iš Trakų viešosios bibliotekos archyvo

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image