*alt_site_homepage_image*

Trakuose įžiebta Kalėdų eglė

Naujienos

Šįvakar, gruodžio 1-ąją, Vytauto Didžiojo krante, Trakuose (Karaimų g. 57A), buvo įžiebta pagrindinė miesto eglė. Kalėdinis laikotarpis pradėtas Trakų rajono savivaldybės suorganizuotu šventiniu renginiu.

Miesto gyventojus ir svečius džiugino teatralizuotas pasirodymas pagal pasaką „Saulė ir mėnulis“, o po jo – dainininko ir aktoriaus Martyno Kavaliausko koncertas. Trakų eglę įžiebė meras Andrius Šatevičius.

Įžiebus Kalėdų eglę, visame mieste įsižiebė ir pačios kūrybiškiausios, šilčiausios, jaukiausios Kalėdų žvaigždės. Mat, artėjant kalėdiniam laikotarpiui, Trakų miesto gyventojai, švietimo ir kultūros įstaigos, verslininkai buvo kviečiami kartu puošti savo įstaigas ir namus – aplinką – kalėdinių žvaigždžių tema, kad miestas įgytų savitą ir darnią reikšmę. Taip pat įvairiausiomis spalvomis sutvisko Karaimų gatvėje nusidriekusi Kalėdų eglučių alėja.

Ši Kalėdų eglučių alėja – ypatinga. Visos švietimo įstaigos, įmonės, organizacijos, bendruomenės buvo raginamos dalyvauti iniciatyvoje ir paruošti eksponuoti Karaimų gatvėje savo eglutes. Kvietimą priėmė dvidešimt septynios įstaigos, įmonės ir padovanojo miestui pačių papuoštas, sukurtas žvaigždėmis nušvitusias eglutes ir netikėtas kalėdines instaliacijas.

Kiekvieną savaitgalį iki Trijų Karalių, iki sausio 6-osios, Karaimų gatvėje šurmuliuos ir kalėdinė mugė. Joje savo dirbinius, gaminius pristatys amatininkai, verslininkai, ūkininkai. Pajutus žiemos žvarbą, sušildys šilta arbata ir skanėstai.

Nerti į žiemos siautulį kviečia ir čiuožykla, visą žiemą veiksianti Apžvalgos aikštelėje priešais Trakų Salos pilį. Darbo dienomis čiuožykla veiks nuo 12 iki 21 val., savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 10 iki 21 val.

Mažuosius visą gruodį džiugins klajojantis Kalėdų Senelio paštas, kiekvieną savaitgalį pakviesiantis vis į kitą miesto erdvę. Pusiasalyje esantis poilsio kompleksas „Slėnis Trakuose“ taps Kalėdų Senelio rezidencija ir visą gruodį kvies dalyvauti kalėdinėse veiklose. Kalėdų nuotaika dalysis Trakų kultūros ir meno centras bei Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, pasiūlydami visą pluoštą mieste ir rajone vyksiančių renginių.

Gyventojų ir miesto svečių lauks daugybė kalėdinių edukacijų, dirbtuvių. Pirmąjį žiemos savaitgalį, gruodžio 2 dieną, restorane „Apvalaus stalo klubas“ (Karaimų g. 53A, Trakai) bus rodomas spektaklis vaikams (būtina registracija tel. 8 615 52 436), įsikurs angeliukų ir nykštukų dirbtuvės, bus galima susitikti su Kalėdų Seneliu. Gruodžio 9-ąją į Trakų meno mokyklą (Karaimų g. 10, Trakai) kvies edukacijos: įvairių kalėdinių žaisliukų (iš antrinių žaliavų, vilnos) ir atvirukų gaminimas, „Sapnų lėlytės“ rišimas, tekstilinio šuniuko ir angeliuko kūrimas bei šios mokyklos mokinių ir mokytojų koncertas „Paklausyk, kaip skamba žvaigždės“. Dar po savaitės, gruodžio 16 dieną, restorane „AJ Šokoladas“ (Vytauto g. 4, Trakai) Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka ves edukaciją „Kalėdų senelio pirštinė“.

Trakų rajono savivaldybės informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image