*alt_site_homepage_image*

Tu gali tapti namais

Naujienos

Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centras kviečia tapti globėjais ir primena, kaip tam pasiruošti.

Kaip nukeliauti iki tapimo globėju?

1 žingsnis. Sprendimo priėmimas. Informacijos surinkimas, konsultacijos.

2 žingsnis. Sveikatos pažyma. Kreiptis į savo gydymo įstaigą dėl sveikatos pažymos 046a formos gavimo.

3 žingsnis. Dokumentų pateikimas. Kreiptis į savo gyvenamosios vietos Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritorinį skyrių, kurio darbuotojams padedant, bus pradėta globos šeimoje procedūra.

Pateikiami dokumentai:

  • prašymas;
  • sveikatos pažyma 046a formos;
  • kartu gyvenančių vyresnių kaip 16 metų asmenų rašytinius sutikimus dėl to, kad jūs norite tapti be tėvų globos palikto vaiko globėju.

4 žingsnis. Laukimas. Specialistai išnagrinės jūsų prašymą. Tai užtruks ilgiausiai 20 dienų.

5 žingsnis. Kvietimas į mokymus. Gavus teigiamą pradinį dokumentų vertinimą Globos centras pakvies Jus ir Jūsų sutuoktinį ar kartu gyvenantį santuokos neįregistravusį asmenį į mokymus, kurių trukmė – ne ilgiau nei 3 mėnesiai, tuo laikotarpiu specialistai apsilankys Jūsų namuose individualiems pokalbiams. Mokymai yra privalomi visiems norintiems globoti vaiką.

6 žingsnis. Išvados globai gavimas. Asmeniui, norinčiam globoti vaiką, ir jo sutuoktiniui ar kartu gyvenančiam santuokos neįregistravusiam asmeniui išklausius mokymus, per 10 darbo dienų nuo mokymų pabaigos, specialistai parengs išvadą dėl pasirengimo vaiko globai.

7 žingsnis. Laukimas ir sprendimo priėmimas. Gavus teigiamą išvadą, jus lydės laukimas skambučio iš Globos centro su pranešimu, jog jūsų globa reikalinga konkrečiam vaikui ar vaikams, supažindinimas su dokumentine informacija, vėliau – susitikimai ir sprendimo priėmimas.

Tapus vaiko globėju, visą globos laikotarpį jus lydės globos koordinatorius ir kiti Globos centro specialistai, kurie teiks įvairiapusę pagalbą, paramą, kvies jus aktyviai įsilieti į globėjų bendruomenę.

Daugiau informacijos – www.trakuseimoms.lt; https://trakuseimoms.lt/globos-centras/

 

Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image