*alt_site_homepage_image*

Ugniagesiai gelbėtojai primena: nekaltas veiksmas gali užtraukti baudą

Naujienos

Atšilus orams, ugniagesiams gelbėtojams prasideda pats darbymetis. Prasidėjus pavasariniams aplinkos švarinimo darbams, padaugėja iškvietimų dėl deginamos žolės, neprižiūrimų laužaviečių ar atstumo nesilaikymo nuo pastatų. Trakų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba įspėja, kad nuo degančios žolės ar neprižiūrimos degančios augalinės kilmės krūvos ugnis dažnai persimeta į miškus, durpynus, sodybas ar ūkinius pastatus.

Miestų ir miestelių gyventojams pravartu žinoti, kad draudžiama deginti gamtinės kilmės atliekas (lapus, šakas) miestuose ir miesteliuose. Miestų ir miestelių gyventojai kai kurias biologiškai skaidžias atliekas gali nemokamai pristatyti į artimiausią žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę. Kaimo vietovėse sausą žolę ir nukritusius lapus galima deginti sugrėbus į krūvą, tačiau kūrenti leidžiama ne arčiau kaip 30 m nuo pastatų, degių konstrukcijų statinių ir degių medžiagų sandėliavimo vietų. Draudžiama surinktus (sugrėbtus) augalus, jų dalis ar krūvas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietovėse ir arčiau kaip 50 m nuo jų, taip pat miestuose ir miesteliuose (išskyrus laužų kūrenimą, laužų kūrenimui nustatytose vietose). Gyventojai turi atkreipti dėmesį ir į oro sąlygas. Palankioms sąlygoms gaisrui kilti ir išplisti turi įtakos besilaikantis karštis, sausra ar didelis vėjas, todėl esant IV–V klasės miškų gaisringumui (šias sąlygas nustato Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba) yra draudžiama deginti surinktus (sugrėbtus) augalus, jų dalis ar krūvas. Dažnas gyventojas pamiršta, kad palikti be priežiūros besikūrenančių laužaviečių negalima. Smilkstančią ugniavietę būtina užgesinti vandeniu ar smėliu.

Prasidėjus pavasariui ir sušilus orams daugelis pradeda maistą gaminti lauke naudojant kietąjį kurą. Trakų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba skuba priminti, kad kietuoju kuru kūrenamas šašlykines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius, ugniakurus naudoti leidžiama ne arčiau kaip 6 m nuo pastatų. Patalpose, balkonuose, lodžijose, erkeriuose, terasose ir ant pastato stogo draudžiama naudoti kepsnines, šašlykines ir rūkyklas, kurioms naudojamas kietasis kuras, jei kitaip nenumato gamintojo naudojimo instrukcija.

Gyventojai turėtų prisiminti, kad už reikalavimų pažeidimus gresia administracinė atsakomybė. Deginant sausą žolę, nendres, javus, nukritusius medžių lapus, šiaudus, laukininkystės ir daržininkystės atliekas atsakomybė taikoma pagal Administracinių nusižengimų kodekso 286 straipsnį. Dėl neišlaikytų atstumų nuo pastatų, degių konstrukcijų statinių ir degių medžiagų sandėliavimo vietų atsakomybė taikoma pagal Administracinių nusižengimų kodekso 525 straipsnį.

 

Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos
Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija

 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image