*alt_site_homepage_image*

Užutrakyje – dėmesys Vytauto Didžiojo paminklui ir kultūros paveldui

Naujienos

Šiandien Užutrakio dvaro sodybos rūmuose vykusiame išvažiuojamame Seimo Kultūros komiteto posėdyje buvo aptariami aktualūs kultūros paveldo, istorinės atminties klausimai.

Posėdyje dalyvavo Seimo Kultūros komiteto nariai, Vyriausybės, Kultūros ministerijos, Kultūros paveldo departamento, Valstybinės kultūros paveldo komisijos, Trakų istorijos muziejaus, Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos, Lietuvos karaimų bendruomenės, Senųjų Trakų seniūnijos ir bendruomenės atstovai.  Trakų rajono savivaldybei atstovavo Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, vicemerė Jolanta Abucevičienė, mero patarėja Evelina Kislych-Šochienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Romuald Zviagin.

Posėdyje Trakų rajono savivaldybės meras A. Šatevičius pristatė esamą padėtį dėl Vytauto Didžiojo atminimo įamžinimo – nuoseklius žingsnius, kuriais artėjama prie Lietuvos valdovo paminklo statybos. Meras pastebėjo, kad Vytauto Didžiojo paminklas labai svarbus ir reikalingas ne tik Trakams, bet visai Lietuvai.

Posėdžio dalyviai taip pat aptarė Trakuose veikiančio Serajos Šapšalo karaimų tautos muziejaus ir jo prieigų atnaujinimo aktualijas, Senųjų Trakų – senosios Lietuvos sostinės – problematiką, susipažino su naujais planais, kaip išplėsti Užutrakio dvaro sodybos pritaikymą kultūros veiklai. 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Užutrakio dvaro sodybos rūmuose vykusiame išvažiuojamame Seimo Kultūros komiteto posėdyje buvo aptariami aktualūs kultūros paveldo, istorinės atminties klausimai.

Sigitos Nemeikaitės nuotr. 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image