*alt_site_homepage_image*

Užutrakyje – gausi ir kupina neišsenkamos kūrybos liaudies meno paroda

Naujienos

Užutrakio dvaro sodyboje, Europos salėje, nuskambėjo Vilniaus apskrities konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas 2023“ atidarymo ir laureatų pagerbimo šventė.

Parodos dalyvius ir organizatorius pasveikino Trakų rajono savivaldybės vicemerė Jolanta Abucevičienė, pasidžiaugusi tautodailininkų kūriniais, stebinančiais neišsenkančia kūrybos išmone ir fantazija. Vicemerė įteikė rajono savivaldybės mero padėkas parodos organizatoriams ir dalyviams. Seimo narės Editos Rudelienės padėkas tautodailininkams įteikė jos patarėja Inesa Židonytė.

Liaudies meno tyrinėtojai teigia, kad Lietuvoje liaudies dailė tebėra gyva, o dabarties meistrų darbuose vis dar galima įžvelgti ryškius šimtamečių tradicijų pėdsakus. Tai liudija ir Užutrakyje surengta įspūdinga tautodailės paroda.

Siekiant sustiprinti valstybės institucijų paramą ir sukurti nuolat veikiančią liaudies meistrų globos bei skatinimo sistemą, 2005 m. pradėtos rengti kasmetės nacionalinės konkursinės liaudies meno parodos, kurių metu išrenkami ir aukso vainikais apdovanojami geriausi liaudies meistrai. Šiemet, po beveik dešimties metų pertraukos, Vilniaus apskrities tautodailininkai vėl rinkosi Trakuose.

Parodoje su įvairių žanrų darbais dalyvauja per 220 dalyvių iš Vilniaus miesto, Vilniaus, Širvintų, Švenčionių, Kėdainių rajonų, Elektrėnų ir Druskininkų savivaldybių. Trakams atstovauja apie 50 tautodailininkų. „Aukso vainikas“ Trakuose vieši antrąjį kartą – Vilniaus apskrities tautodailininkų paroda buvo surengta 2014 metais, o dabar ji sugrįžo su žymiai didesniu užmoju.

Šiame turtingoje tradicijomis ir kūrybinėmis idėjomis parodos vernisaže pasirodė Trakų kultūros ir meno centro šokėjai, koncertavo kraštietis aktorius ir bardas Giedrius Arbačiauskas su žmona muzike Agne, jaunimo grupė.

Parodos laureatais tapo ir du Trakų rajonui atstovavę tautodailininkai. Klaidas Navickas gavo net du apdovanojimus. Pirmoji vieta vaizduojamosios dailės kategorijoje jam skirta už grafikos darbus, antroji, taikomosios dailės kategorijoje, už karpinius. Taip pat pirmoji vieta skirta tautodailininkui Martynu Breikštui kryždirbystės kategorijoje už kalviškas kryžių viršūnes – saulutes. Šio tautodailininko darbai metų pabaigoje bus eksponuojami Kretingos muziejuje vyksiančioje Nacionalinėje konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas 2023“.

Parodą organizavo ir prie jos prisidėjo Trakų rajono savivaldybė, Trakų kultūros ir meno centras, Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija, Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija, Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija. Šio renginio partneriai – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija, Vilniaus miesto, Vilniaus, Širvintų, Švenčionių, Kėdainių rajonų, Elektrėnų ir Druskininkų savivaldybės.

Paroda bus eksponuojama iki 2024 m. balandžio 1 d.

 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Trakų rajono savivaldybės vicemerė Jolanta Abucevičienė (antra iš dešinės) įteikia mero padėkos raštus „Aukso vainiko 2023“ parodos organizatoriams. Evelinos Kislych-Šochienės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image