Birželio 11 dieną Rūdiškių miesto bibliotekoje vyko antrasis edukacinės programos „Blykstė 2019“ užsiėmimas su fotografu, rašytoju Ričardu Šileika.
Fotografui pateikėme namų darbus: buvo peržiūrėtos ir išanalizuotos visos nuotraukos, gavome nemažai pastabų ir pagyrimų.
Užsiėmimo metu R. Šileika akcentavo pagrindines fotografijos sudedamąsias dalis, tai – šviesą, kompoziciją, siužetą. Pasak jo, kartais užfiksuoti įspūdingą kadrą pavyksta ir visai netyčia. Fotografijoje svarbios net mažiausios detalės, o kad jos būtų pastebimos, tiesiog reikia praktikuotis. Fotografuojant atviroje erdvėje, svarbu pasirinkti ir tinkamą fotografavimo laiką – ryte, dieną ar vakare. Visada reikia stengtis pagauti natūraliausius momentus ir bandyti juos užfiksuoti, nepamirštant apšvietimo, daryti daug nuotraukų, kadrų ir kuo įvairesniu rakursu, matyti kadro ribas, apeiti objektą.
Dažnai fotografuojantysis taip susitelkia į pirmą planą, kad nepastebi, kas yra už jo, reikia mokytis pastebėti visą kadrą, tuomet į nuotrauką niekada nepaklius nereikalingų objektų. Fotografuodami žmones, turėtume pasirinkti tokį fotografavimo tašką, kad kadro nesugadintų už žmonių esantys pašaliniai objektai. Fotografuojant portretą, reikia išbandyti priartinimo galimybes ir vertėtų rinktis vertikalų kadrą, peizažui – horizontalų kadrą ir daugiau erdvės, „sterilaus“ vaizdo. Norint užfiksuoti įspūdingas akimirkas, reikia didžiulės kantrybės. Kad nuotraukos būtų natūralios, reikia mokėti užmaskuoti trūkumus. Atkreipti dėmesį į spalvas.
Tiesiog nepatingėkite išsitraukti fotoaparato, nes netikėčiausiai užfiksuoti kadrai yra patys tikriausi ir nuostabiausi.
Gavę naujas užduotis, sakome iki susitikimo rugpjūčio 28 dieną!
Laima Franckevičienė
Trakų viešosios bibliotekos
Rūdiškių filialo vedėja