Iš viso rezultatų:

Savanorystė

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) - tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val./ mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje  kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

Savanoriai, pasirašę trišalę sutartį su priimančia organizacija ir savanorišką veiklą organizuojančia organizacija (SVO) ir kurių tarnybos valandų apskaita reguliariai pateikiama Jaunimo reikalų departamentui bei vyksta nuolatinis darbas su SVO mentoriumi(e), įgija tam skirtą specialų pažymėjimą JST Pažymėjimas su unikaliu numeriu, kuris pateikiamas, kaip dokumentas suteikiantis 0.25 stojamojo balo, Mentoriaus rekomendaciją ir kompetencijų sąrašą. Šitie dokumentai ne tik suteiks 0,25 stojamojo balo pripažinimą, bet ir padės gauti darbą pas norimą darbdavį.

  

KĄ DARYTI JEI NORIU TAPTI SAVANORIU?

Registracija dalyvauti Jaunimo savanoriškoje tarnyboje skelbiama šiuo adresu: https://jst.jrd.lt/newCandidate 

2020 m. Trakų rajono savivaldybėje yra šios akredituotos įstaigos, galinčios priimti savanorius:

1. Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro filialas Lentvario jaunimo centras   lentvario.jc@gmail.com

2. Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro filialas Trakų atvira jaunimo erdvė "Taje"  trakuajerdve@gmail.com

3. VŠĮ Lentvario kultūros rūmai     lentvariokultura@gmail.com

4. VŠĮ Trakų švietimo centras    centras.trakai@gmail.com

 

KĄ DARYTI, JEI ATSTOVAUJU PRIIMANČIĄ ORGANIZACIJĄ IR MES NORIME ĮGYVENDINTI JAUNIMO SAVANORIŠKĄ TARNYBĄ?

Priimančioms organizacijoms - tai proga tapti akredituota savanorius priimančia organizacija, t.y. vieta, kurioje gali savanoriauti jaunas žmogus. Organizacija įsipareigoja savanoriui sudaryti 40 val. per mėnesį savanoriškos veiklos planą (grafiką), kuris atitiktų savanorio kompetencijas ir būtų prasmingas tiek savanoriui, tiek pačiai organizacijai. Kuratorius įsipareigoja apmokyti jauną žmogų, ugdyti ir palaikyti tarnybos metu, aptarti veiklas ir sunkumus kartą per dvi savaites. Priimanti organizacija gauna savanorių pagalbą ir ilgalaikį įsipareigojimą, mainais suteikdama kokybišką veiklą ir atitinkamą palaikymą savanoriams. 

Kaip tapti akredituota Priimančia organizacija? Skaityti čia: https://jrd.lt/informacija-jaunimui/savanoryste/po-akreditacija

EUROPOS SOLIDARUMO KORPUSO PROGRAMA

Europos solidarumo korpusas yra nauja Europos Sąjungos programa, kuri suteikia jaunimui (18-30 m.) galimybių savanoriaujant, atliekant praktiką, dirbant, įgyvendinant pačių inicijuotus projektus - kurti naudą vietos ar visos Europos bendruomenėms.

EUROPOS SOLIDARUMO KORPUSO VEIKLOS

Savanoriškos veiklos projektai:

  • Individualios savanoriškos veiklos projektai suteikia jaunimui galimybę 2-12 mėn. visą darbo dieną vykdyti savanorišką veiklą pasirinktoje organizacijoje savo šalyje arba užsienyje.
  • Grupinės savanoriškos veiklos projektai, trunkantys 2 sav. - 2 mėn., suteikia galimybę 10-40 jaunų žmonių iš bent dviejų šalių grupei visą darbo dieną veikti solidarumo veiklose.

Profesinės veiklos projektai suteikia jaunimui galimybę dirbti (3-12 mėn.) arba stažuotis (2-6  mėn.) įvairiuose sektoriuose, kuriuose vykdoma su solidarumu susijusi veikla ir kuriuose reikia motyvuoto, visuomeniškų pažiūrų jaunimo.

Solidarumo projektai - tai pačių jaunų žmonių inicijuota, parengta ir įgyvendinama nacionalinė veikla, teikianti naudą vietos bendruomenei. Trukmė 2-12 mėn. Teikti paraiškas gali jaunimo grupės (sudarytos iš bent 5 žmonių), užsiregistravusios Europos solidarumo korpuso duomenų bazėje ir turinčios globojančią organizaciją (ji paraiškoje nurodoma kaip teisinis atstovas).

VISA INFORMACIJA: WWW.SOLIDARUMOKORPUSAS.LT

   

Esant klausimams galite kreiptis į Trakų rajono jaunimo reikalų koordinatorę Daivą Umbrasienę telefonu : 8 528 70457 arba elektroniniu paštu: daiva.umbrasiene@trakai.lt

 

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis