*alt_site_homepage_image*

Aktyvus įsibėgėjančių veiklų laikas

Praėjęs vasario mėnuo buvo išties aktyvus. Apžvelgsime, kuo jis buvo svarbus, įsimintinas, ką nuveikėme ir ką planuojame atlikti ateityje.

✅ Praėjusį mėnesį susitikome su Aukštadvario, Lentvario ir Trakų seniūnijų gyventojais. Kiekvienoje iš jų – daug pokyčių, kurie gerina esamą infrastruktūrą ir žmonių gyvenimo kokybę. Prieš susitikimus su komanda aplankėme visas švietimo, socialines paslaugas teikiančias įstaigas. Kaip ir kitose seniūnijose išgirdome daug vertingų pastebėjimų, atsakėme į visus rūpimus klausimus.

✅ ️Dalyvavau Vilniaus regiono plėtros tarybos kolegijos posėdyje bei Vilniaus regiono plėtros tarybos visuotiniame dalyvių susirinkime, kurio metu sprendėme visam regionui, tame tarpe žinoma ir mūsų rajonui, svarbius klausimus.

✅️ „Trakiečio kortelė“. Jau beveik metai nuo iniciatyvos pradžios, o kortele buvo pasinaudota jau 122 tūkst. kartų! Beje, visų „Trakiečio kortelių“ turėtojams, kurie jas įsigijo iki 2022 m. gruodžio 31 d., galiojimas pratęstas nemokamai. Ne kartą teko išgirsti pastabą ir pasiūlymą, jog kortele naudotis turėtų ne tik pilnamečiai. Tad pranešu, kad jau artimiausiu metu „Trakiečio kortele" galės naudotis ir vaikai, kurie dalyvauja popamokinėje veikloje, keliauja po visą Trakų rajoną atostogų metu. Sudarysime galimybę naudotis kortelės teikiamaomis 100 proc. nuolaidaomis keliavimui ir mokyklinio amžiaus ir vaikams nuo 7 metų. Tėveliai galės įsigyti ir užregistruoti ,,Trakiečio kortelę“ įprastine tvarka. Daugiau informacijos apie galimybes mažiesiems vartotojams pateiksime jau netrukus.

✅️ Drauge su Lietuvos sporto centro, Trakų sporto bazės ir irklavimo federacijos atstovais susitikome su Trakų istorinio nacionalinio parko direktoriumi. Aptarėme Trakų sporto bazės rekonstrukcijos projektą, kuris ypatingai svarbus 2025 metais Trakuose organizuojam pasaulio jaunių čempionatui.

✅️ Siekiant užkirsti kelią panašioms tragedijoms, kuri nutiko kitame rajone, priėmėme sprendimą visoms Trakų rajono ugdymo įstaigoms (darželiams ir mokykloms, kurių moksleivių skaičius viršija 200) ir kultūros įstaigoms pirkti defibriliatorius. Ir toliau rūpinsimės, kad mūsų švietimo įstaigos turėtų visą reikiamą įrangą ir priemones.

✅️ Reaguojame į gyventojų pastabas dėl susisiekimo ir viešojo transporto paslaugų. Lentvario seniūnijos dalis (Kariotiškės ir kiti kaimai) sparčiai plečiasi – daugėja gyventojų, verslo įmonių, todėl gyventojai išsakė susisiekimo problemą ir poreikį naujam autobuso maršrutui. Sureagavome iškart – jau nuo kovo mėnesio autobusas vyksta maršrutu Sausiai-Kiemeliškės-Kariotiškės-Dėdeliškės-Grigiškės-Stotis!

✅️ Rūdiškės – futbolo miestas. Mūsų futbolininkai garsina mūsų kraštą jau daug metų, tačiau ilgus metus laukė tinkamų infrastruktūros sąlygų, leisiančių sportininkams pasiekti dar aukštesnių rezultatų. Trakų rajono savivaldybės administracija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Aasociacija Rūdiškių FK ,,Vėtra“, kurios dėka sieksime jau šiemet pritaikyti Rūdiškių miesto stadioną bendruomenės fizinio aktyvumo skatinimui.

✅️ Trakų Salos pilies Didžiojoje menėje Trakų rajono policijos komisariatas organizavo tradicinį ataskaitinį susirinkimą, kurio metu aptarė 2022 metų veiklos rezultatus ir pristatė juos Trakų rajono bendruomenei. Nuolat bendraujame su komisaru, pareigūnais saugumo užtikrinimo mūsų rajone klausimais. Esu dėkingas už savalaikį, greitą reagavimą ir bendradarbiavimą. Su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisaru Sigitu Šemiu susitinkame reguliariai. Paskutinio susitikimo metu aptarėme esamą saugumo padėtį rajone, naujausius įvykius, susitelkimą skiriant maksimalias policijos pajėgas rinkimuose.

✅️ Jau įvyko vasario 16-osios ir kovo 11-osios renginiai. Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną įteikiau Kunigaikščio Vytauto Didžiojo medalius ir padėkas labiausiai nusipelniusiems rajono žmonėms. Šie apdovanojimai gyvi jau šešiolika metų, todėl man, kaip rajono savivaldybės merui yra didžiulė garbė tęsti šią savivaldybės tradiciją.

2022 m. gruodžio mėn. Trakų rajono įmonės, įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės bei visi gyventojai buvo kviečiami aktyviai siūlyti asmenis, kurie už savo nuopelnus Trakų kraštui yra verti Kunigaikščio Vytauto Didžiojo nominacijos.

Dar kartą sveikinu ir dėkoju visiems nominantams ir kandidatams už neįkainojamą indėlį į Trakų rajono sveikatos, švietimo, kultūros, socialinių paslaugų, verslo plėtrą!

✅️ Susitikau su Danijos Europos piliečių forumo atstovais Bent Noerby Bonde ir Roger Castale, Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos direktore dr. Egle Celiešiene. Aptarėme, kaip skatinti jaunimo aktyvumą bendruomenėje ir dalyvavimą sprendžiant bendruomenės problemas bei jų įgyvendinamą programą „Youth4Change“. Šio projekto dalis – Aukštadvario vaikų dienos centro „Navininkai“ jaunimo atstovavimo stiprinimas.

✅️ Netrukus startuos dar vienas rajono infrastruktūrą gerinantis projektas, kuris įgalins dar didesnius, efektyvesnius energetikos panaudojimo resursus. Trakų rajono savivaldybės administracija jau pasirašė sutartį su UAB „Eko energija“ vadovu Mantu Jankausku. Ši bendrovė įsipareigoja per 11 mėnesių nuo sutarties pasirašymo dienos įrengti ir perduoti naudoti nutolusią 1,45 MW galios saulės parko dalį Trakų rajono savivaldybei. Saulės elektrinės parkas leis iš dalies patenkinti dalį gatvių apšvietimui reikalingos elektros energijos poreikio.  

Andrius Šatevičius 

Trakų rajono savivaldybės meras

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image