*alt_site_homepage_image*

Aukštadvario veidą keičia gerėjanti infrastruktūra

Tęsdami išvykas po rajono seniūnijas, savivaldybės meras Andrius Šatevčius ir savivaldybės komanda bei tarybos nariai Inesa Židonytė, Šarūnas Ūsas vasario 1 dieną lankėsi Aukštadvaryje. Domėtasi, kokiais rūpesčiais ir ateities planais gyvena seniūnijos gyventojai, ko labiausiai pasigenda, kokius lūkesčius puoselėja. Apie tai buvo kalbėtasi vykusiame susitikime su gyventojais.

Aukštadvario seniūnijoje, šių metų duomenimis, gyvenamąją vietą yra deklaravę 2078 asmenys. Čia aktyviai gyvena ir veikia net trys gyventojų bendruomenės. Dvi jų – Aukštadvaryje, viena – Bijūnuose.   

Per metus Aukštadvario veidą keitė nemažai įvairios infrastruktūros pokyčių, pagerinusių gyvenamąją aplinką ir saugumą. Dariaus ir Girėno gatvėje buvo sutvarkyta ir pritaikyta lankyti nauja viešoji erdvė: išgenėtas senasis sodas, nutiestas pėsčiųjų takas, įrengtas apšvietimas, vaikų žaidimo vieta, pastatyti lauko treniruokliai, suoliukai bei šiukšliadėžės. Technikumo gatvėje atnaujintas daugiabutis, prie bendruomenės namų sutvarkyta teritorija, prie valstybinių įstaigų ir bažnyčios įrengti vėliavų stiebai, o prie bažnyčios – ir suoliukai su šiukšliadėžėmis.

2022 metais pradėtas įgyvendinti dalyvaujamojo biudžeto projektas „Bijūnų bendruomenės skverelio pritaikymas poilsio, švenčių ir renginių reikmėms“. Jo metu viešoji erdvė pritaikyta laisvalaikiui, įrengiant sceną, suoliukus, sūpynes. Šis projektas planuojamas baigti  2023 metais. Bijūnų kaimo Sodų gatvėje buvo naujai įrengta upelio pralaida.

Įgyvendintas dar vienas iš lauktų ir svarbių darbų – suremontuotas ir atnaujintas Aukštadvario mokyklos-darželio „Gandriukas“ pastatas, pagerintos jo energetinės savybės. Pasikeitus aplinkai, paaugo ugdymo paslaugų kokybė, pagerėjo vaikų sveikata, saugumas, darbuotojų darbo sąlygos.

Buvo baigti kelio atkarpos Čižiūnų kaime rekonstravimo rangos darbai. Todėl Čižiūnų kaimo gyventojams dabar sutrumpėjo kelionės laikas, sumažėjo aplinkos tarša, triukšmas, patogiau keliauti ir pasiekti darbovietes bei reikiamas paslaugas.

Savivaldybės biudžeto lėšomis įrengtas apšvietimas Aukštadvario ir Vievio gatvėse. Bendra atliktų darbų suma – daugiau nei 28 tūkst. eurų.  Sistemingai prižiūrėti seniūnijos keliai – jie lyginti ir žvyruoti, užtaisytos asfaltbetonio išdaužos. Bendra atliktų darbų vertė yra beveik 74 tūkst. eurų. Mackantiškių kaime išasfaltuota Mackantiškių gatvė, šių darbų vertė – daugiau nei 95 tūkst. eurų.

Nepamirštas eismo saugumas: seniūnijos teritorijoje įrengta 15 kelio ženklų, sferinis veidrodis, atitvarai, bendra darbų vertė – beveik 10 tūkst. eurų.

Per praėjusius metus iš gyventojų buvo surinkta 39 tonos stambiagabaričių atliekų, iš miškų – apie tona padangų, buvo prižiūrimos kapinės, viešosios erdvės, Aukštadvaryje įrengtas naujas rožynas ties Vilniaus ir Draugystės gatvių sankryža.

Šiais metais Aukštadvaryje, senosios mokyklos stadiono teritorijoje, numatyta įrengti apšvietimą. Bijūnuose, prie daugiafunkcio centro, bus atnaujinama krepšinio aikštelės danga. Bus rengiamas Aukštadvario gimnazijos modernizavimo techninis projektas, kapitaliai remontuojamas  kelio Aukštadvaris–Vaickūniškės ruožas, įrengiant taką. Pastarasis projektas numatytas baigti 2024 metais. Aukštadvaris per šiuos metus taps žymiai šviesesnis. Numatyta įrengti apšvietimą Aušros, Skrebės, Liepų gatvėse, apšviesti Technikumo g. 3 ir 5 daugiabučių namų kiemą, pakeisti dvi autobusų stoteles, įrengti sūpynes Aukštadvario parkelyje ir atlikti kitus darbus. Toliau vyks suplanuoti darbai pagal  kelių asfaltavimo 2022–2024 m. planą, kurio bendra darbų vertė – daugiau nei 2,5 mln. eurų.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Rajono vadovai su Aukštadvario seniūnijos gyventojais aptarė, kaip per metus pasikeitė seniūnijos gyvenimas, kokius darbus reikia atlikti šiemet. 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image