Iš viso rezultatų:

Balandžio mėnesio veiklos apžvalga: ką nuveikė savivaldybės administracija

2021-05-06
Balandžio mėnesio veiklos apžvalga: ką nuveikė savivaldybės administracija

Pateikiame Trakų rajono savivaldybės administracijos veiklos balandžio mėnesio apžvalgą, kurią apibendrina administracijos direktorius Andrius Šatevičius. Tokias apžvalgas publikuosime kiekvieną mėnesį.   

 • Bendrovių „Trakų šilumos tinklai“ ir „Trakų vandenys“ valdybos posėdžiuose su valdybos nariais aptarėme einamuosius darbus, projektus, diskutavome apie tai, kokių pasikeitimų reikėtų, kad įmonės veiktų efektyviau. Vėliau vykusiame darbo susitikime su UAB „Trakų vandenys“ atstovais aptarti vykdomi projektai ir darbų grafikas. Nagrinėjome gatvių tvarkymo darbus Lentvaryje ir Senuosiuose Trakuose. Įmonė  įpareigota kuo greičiau pradėti darbus.
 • Susitikome su naujuoju Grendavės seniūnu Sauliumi Janulevičiumi bei bendruomenės pirmininku Vytautu Lekevičiumi. Aptarėme aktualijas ir artimiausius planus. Matau, kad seniūnas puikiai susipažinęs su seniūnija, o grendaviškių laukia nemažai teigiamų pokyčių! Vėliau su mere Edita Rudelienė lankėmės Grendavės seniūnijoje, su seniūnu apžvelgėme aktualias problemas ir aptarėme reikalingas investicijas.
 • Dalyvavau Aplinkos ministerijos susitikime su ministru Simonu Gentvilu. Ministras pristatė planuojamus pokyčius, susijusius su atliekų rūšiavimu bei dumblo panaudojimu.
 • Su rajono seniūnais aptarėme COVID-19 situaciją, aplinkos tvarkymo darbų organizavimą, kelių priežiūrą ir artėjančius greideriavimus. Seniūnijos kasdien susiduria su daugybe iššūkių, todėl dažnai reikia greitų ir neatidėliotinų sprendimų.
 • Pirmas, bet esu įsitikinęs, tikrai ne paskutinis susitikimas su BOLT atstovais dėl galimybės Trakuose teikti elektrinių paspirtukų paslaugas. Dirbame ties tuo, kad tai būtų ne tik puiki pramoga, bet ir susisiekimo priemonė.
 • Vyko darbo susitikimai dėl Karaimų g. 57A adresu esančio sklypo Trakuose vykstančių darbų. Aptarti architektūriniai sprendiniai, atlikti ir būsimi darbai. Greitai Trakuose turėsime naują, gražią erdvę.  Vėliau su rangovais ir Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos vadovu aptarėme  būsimo tako sprendinius. Planuojama kloti patvarias ir ilgaamžes granitines trinkeles. Atliekami skaičiavimai ir modeliavimai, kaip galėtų atrodyti visa teritorija.
 • Naujoji UAB „Trakų šilumos tinklai“ direktorė Jelena Jočionė pristatė savo viziją, planus. Diskutavome apie numatomus artimiausius darbus. Džiaugiuosi, kad įmonėje planuojami pokyčiai ir efektyvi veikla. Vėliau susitikę su direktore  apžvelgėme įmonės finansinę būklę, struktūrą ir artimiausius planus, kurie, valdybai pritarus, bus įgyvendinti įmonėje.
 • Susitikome su gyventojais dėl vykdomo Trakų želdinių projekto. Pasikalbėjome, išgirdome vieni kitus, išsiaiškinome nesusipratimus. Visi norime žalesnio, saugesnio ir gražesnio miesto.
 • Vyko malonus nuotolinis susitikimas su miestais partneriais. Man tai pirmas susitikimas, bet jausmas toks, lyg susitikome su senais draugais. Miestų bičiulystė turi ilgas tradicijas, pasibaigus pandemijai numatyta daug tarptautinių projektų. 
 • Trakų gimnazijos pastato rekonstrukcija sparčiai juda į priekį. Siekiame, kad rugsėjį mokiniai grįžtų į jau užbaigtas rekonstruoti patalpas. Kito etapo darbus, sporto salės ir priestato statybas tęsime nesukeldami nepatogumų mokiniams ir mokytojams. 
 • Lentvario pradinės mokyklos  sporto salės statybų greitis nemažėja. Kaip ant mielių  išdygusiame pastate rangovas toliau sparčiai atlieka darbus. Darbų sutartis iki metų pabaigos, bet manau, kad rugsėjį mūsų mažieji jau galės sportuoti naujoje sporto salėje.
 • Prie Lentvario geležinkelio pervažos rekonstrukcijos šiuo metu dirba apie 150 darbininkų, matome kasdien vykstančius pasikeitimus. Iššūkių prie šio objekto daug, bet jie sprendžiami nedelsiant. Tikiu, kad dabar esantys nepatogumai duos puikią grąžą ateityje.
 • Šalia pervažos vyksta ir daugiafunkcės laisvalaikio zonos prie Bevardžio ežero įrengimas. Jau matomas pastatyto tilto karkasas. Manau, kad pasibaigus darbams, šią vietą pamėgs lentvariečiai.
 • Susitikime su UAB „Trakų energija“ atstovais aptarėme mūsų tolimesnį bendradarbiavimą ir besibaigiantį reguliuojamos veiklos auditą.
 • Startavo saulės jėgainių įrengimo darbai ant savivaldybės administracijos pastato ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos stogų. Įdarbinsime saulę. Savo pavyzdžiu skatiname visus tapti draugiškesnius aplinkai ir esant galimybei energiją gaminti iš atsinaujinančių šaltinių.
 • Su UAB „Trakų paslaugos“ vadovais, Lentvario ir Trakų seniūnijų seniūnais aptarėme šiuo metu atliekamus darbus miestuose. Turime naujienų: Trakus ir Lentvarį valo vakuuminė mašina.
 • FB bendruomenės „Mano karta“ transliacijoje nagrinėjau rajono gyventojams aktualias temas ir tiesiogiai atsakiau į klausimus. Tai pirma, bet tikrai ne paskutinė transliacija – planuojame ateityje tokiu formatu susitikti dažniau. Peržiūrėti įrašą galite čia: https://fb.watch/4Mj7J82ucP/
 • Įvertinome Trakų Gedimino g. ir Totoriškių ežero pakrantės takus, čia atliktus darbus. Radome trūkumų, kuriuos rangovas įpareigotas sutvarkyti. Gedimino gatvėje jau matomi defektų šalinimo darbai. Labai svarbu, kad darbai būtų atlikti kokybiškai.
 • Pristatyta Trakų Karaimų gatvės humanizavimo studija. Tikslas – turėti žalesnį ir mažiau automobiliais apkrautą miestą. Tema visiems aktuali, gyventojai pateikė daug pasiūlymų, iškėlė  klausimų. Darbuojamės toliau, tikiu, kad pavyks turėti žalesnį miestą.

             Noriu dar kartą paraginti visus skiepytis.

 • Pasitarime su Aplinkos projektų valdymo agentūra ir su Aplinkos apsaugos departamentu aptarėme aktualias temas.
 • Susitikome su šalies Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte. Premjerė kartu su mere Edita Rudeliene lankėsi Trakų pirminės sveikatos priežiūros centre veikiančiame diagnostikos kabinete ir Trakų kultūros rūmuose. Po vizitų vyko diskusija – aptartas vakcinacijos procesas ir kiti su COVID-19 susiję darbai. Premjerė taip pat domėjosi situacija švietimo įstaigose, viešosios tvarkos užtikrinimu ir diskutavo Trakams svarbiu aplinkkelio klausimu.
 • Su Architektūros ir Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vedėjais aptarėme  požeminio vandens gavybos, monitoringo ir žemės gelmių tiriamųjų geologinių gręžinių projektavimo, įrengimo, konservavimo ir likvidavimo tvarką. Priėmėme sprendimą, kad leidimus gręžiniui  išduos Architektūros skyrius.
 • Kartu su mere ir Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vedėju susitikome su Lentvario dvaro savininku Ugniumi Kiguoliu. Aptarėme sklypo, bešeimininkių pastatų, nuotekų ir vandentiekio klausimus. Džiaugiamės šeimininko investicijomis į dvarą. 
 • Per balandį pasirašyti 153 įsakymai, išsiųsta ir atsakyta 324 raštai, bendrame dokumentų registre įregistruoti 23 dokumentai, parengti 2 aktai. 
   
   

 Andrius Šatevičius

Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius

Nuotraukoje: Trakuose, Karaimų gatvėje, prie Galvės ežero, įrengiama nauja laisvalaikio ir renginių erdvė.

Sigitos Nemeikaitės nuotr. 

 

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis