Iš viso rezultatų:

Gerų darbų kalendorius padės džiaugtis

2020-11-27
Gerų darbų kalendorius padės džiaugtis

Adventas – krikščionių religijoje laikotarpis iki Jėzaus gimimo, kuris trunka 4 sekmadienius iki Kūčių. Tai apmąstymo ir susikaupimo laikotarpis, kuomet prisimename per metus nuveiktus darbus, poelgius. Atsisakoma linksmybių, penktadieniais nevalgoma mėsos. Visas laikas paskiriamas geriems darbams.

Viena iš advento tradicijų – skaičiuoti dienas iki Kalėdų. Su neformalaus ugdymo vaikais įgyvendinome jau nuo metų pradžios apgalvotą gerų darbų advento kalendorių. Be galo smagus ir kūrybiškas laikas, gaila, kad tik nuotoliniu būdu, o ne „gyvai“ bendraujant. Iš kartoninio popieriaus vaikai braižė ir gaminosi 24 ritinėlius (puikiai tiks ir tualetinio popieriaus ritinėliai). Vėliau juos tarpusavyje sutvirtino eglutės forma. Puošė, dekoravo ir į kiekvieną langelį įdėjo užrašą apie gerą darbą, kurį turės įvykdyti.

Darbai įvairiausi: nudžiuginti klasės draugą atviruku, padaryti kavos ar arbatos artimam žmogui, neprašomam susitvarkyti savo kambarį ir pan. Atrodo kasdienybė, bet mes nuolat skubėdami pamirštame džiaugtis paprasčiausiais dalykais. Vaikai su nekantrumu laukia gruodžio 1 dienos, kada galės atidaryti pirmus langelius ir pamatyti saldžias staigmenas, laukiančias jų už įvykdytus gerus darbus.

Kalėdos – atokvėpio ir dalijimosi gražiausiais jausmais metas. Tai atsinaujinimo, šviesesnių dienų ir sniego baltumo naujos pradžios pažadas.

Agnieška Uscilienė

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis