Iš viso rezultatų:

Meno galerijoje „Fojė“ – Aistės Gabrielės Černiūtės tapybos paroda „Dažažmogiai“

2022-11-24
Meno galerijoje „Fojė“ – Aistės Gabrielės Černiūtės tapybos paroda „Dažažmogiai“

Meno galerija „Fojė“ maloniai kviečia į Molėtų dailės galerijos kuratorės Aistės Gabrielės Černiūtės parodos „Dažažmogiai“ atidarymą, kuris įvyks gruodžio 3 d. 14.00 val. Trakuose.

„Dažažmogiai“ – pačios menininkės A. G. Černiūtės sugalvotas žodis, apibūdinantis daugiau nei dešimtmetį kuriamas aliejumi ant drobės kompozicijas, kuriose reljefiškai išryškėja tarsi iš aliejinių dažų išaugę žmonių figūros.

A.G. Černiūtė naudoja tokias medžiagas kaip drobę, aliejų, vielą, reljefinę pastą ir smėlį, eksperimentuoja su faktūromis, siekia reljefiškumo, skulptūriškumo tiesiogine prasme: lipdo iš aliejinių dažų. Paveikslų personažai lenda iš drobės paviršiaus lauk, link žiūrovo arba slepiasi nuo jo, bando praplėsti formatą, kontaktuoja arba giliai užsidaro savyje... lyg kalderoniškame teatre vaidinamos įvairiausios mizanscenos.

Menininkė kuria linksmus, neįpareigojančius ar graudžiai pamokančius pasakojimus. Kiekvienas kūrinys – skirtinga nuotaika bei tema. Visa tai kinta tarytum eiliuojant skirtingus posmus. Poezija artima Baudelaire‘ui ar Ponge‘ui – atskirame visumai paklūstančiame ir ją sudarančiame tapybiniame plote jungiasi simbolizmas ir siurrealizmas, magija ir šarlatanizmas, komedija ir tragedija, šventė ir kasdienybė.

Šioje kūrinių kolekcijoje galima pamatyti nuo 2009 metų tapytus darbus.

Apie autorę:

Aistė Gabrielė Černiūtė gimė 1978 m. Kaune, šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje. 1996–2002 m. baigė tapybą Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2002 m. vadovauja Molėtų dailės galerijai. 2015 m. Lietuvos kultūros ministerija autorei suteikė meno kūrėjo statusą.

Plakato autorius Vilmas Narečionis

Renata Semaškienė

Meno galerijos „Fojė“ meno parodų kuratorė

 

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis