*alt_site_homepage_image*

Artėja 24-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Rūdiškių seniūnijos naujienos

Balandžio 23–29 d. Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia švęsti jau 24-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, įsitraukiant į siūlomas veiklas, iniciatyvas ir akcijas. Šiemet minime Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metį, tad ne veltui šiųmetė Savaitės tema yra „Europos šeimoje“. Ta proga bibliotekoje ir jos padaliniuose bus surengti ir tradiciniais jau tapę renginiai, ir nauji, kuriuose bus atskleidžiama Europos tema.

Balandžio 23 d. 13.00 val. vyks Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymas ir  geriausiųjų metų bibliotekininkų apdovanojimai Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Visi norintys stebėti tiesioginę transliaciją yra laukiami Trakų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose.

Trakuose Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę atidarys jau ne pirmus metus vyksianti Mažoji knygų mugė, kurioje trakiečiai ir miesto svečiai galės įsigyti leidyklų „Baltos lankos“,  „Andrena“ ir „Raidynėlis“ knygų patraukliomis kainomis. Visi, kurie yra neabejingi skaitymui, yra laukiami balandžio 23 d. 10.00–17.00 val. Trakų viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 69, Trakai).

Balandžio 25 d. 10.30 val. Trakų viešoji biblioteka pakvies moksleivius į edukaciją „Pinhole – lėtosios fotografijos kūrybinės dirbtuvės jaunimui“. Jos metu mokiniai susipažins su fotografijos pradmenimis ir fotografijos proceso teorija, sukonstruos Pinhole kamerą, su kuria atliktas ir išryškintas fotografijas pasiliks atsiminimui. O tos pačios dienos vakarą, t. y. 17.00 val., Trakų viešojoje bibliotekoje įvyks Elenos Žilinskienės knygos „Pasivaikščiojimas po senąjį dzūkų kaimą Tiltų krašte“ pristatymas. Tai – jau trečiasis bibliotekininkės leidinys, papildantis iki šiol du jos išleistus: „Gimtieji Tiltai ir jų žmonės“ (2004) bei „Tiltų krašto kaimai šimtmečių kaitoje“ (2015).

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius taip pat kvies savo jaunuosius lankytojus paminėti Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Balandžio 22–29 d. visi norintys galės dalyvauti muzikinėje „Kahoot“ viktorinoje „Europos kalbos“ ir paspėlioti, kokia kalba atliekama daina. Viktorinos nuoroda bus paskelbta socialiniame tinkle „Facebook“, paskyroje „Trakai Vaikų biblioteka“. Nugalėtojo lauks prizas.

Balandžio 26 d. 10.00 val. Vaikų literatūros skyriuje vyks edukacinis žaidimas „Lietuva ir ES“. Dalyviai pasikartos informaciją apie ES įkūrimą, simbolius, valstybes nares bei tikslus ir vertybes. Azartiškos viktorinos metu jie pagal pateiktus įdomius faktus spėlios ES valstybes, atpažins jų vėliavas bei nurodys šalių vietą žemėlapyje. Balandžio 27 d. 12.00 val. stalo žaidimų mėgėjai išmėgins žaidimą „Europa“.

Kiti Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniai taip pat kvies savo lankytojus švęsti Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Balandžio 23 d. 10.00 val. Onuškio bibliotekoje vyks projekto „Interaktyvus Lentvaris QR“ pristatymas (šiuo metu čia eksponuojama paroda „Lentvaris kitaip“), 10.30 val. Lentvario bibliotekoje priešmokyklinio amžiaus vaikams bus surengta edukacija „Susipažink su Lentvariu – šiuolaikišku Europos miestu“, o Rykantų bibliotekoje taip pat 10.30 val. vyks popietė vaikams „Biblioteka – knygų namai“. Balandžio 24 d. 12.00 val. Tiltų bibliotekoje rengiamas susitikimas su menininke Aldona Vaitkevičiūte. Balandžio 25 d. 9.00 val. Onuškio bibliotekoje, o 11.00 val. Aukštadvario bibliotekoje svečiuosis dailininkė, komiksų kūrėja Greta Alice, Rūdiškių bibliotekoje taip pat 11.00 val. rašytoja Ramunė Banuškevičiūtė pristatys savo kūrybos eilėraščius, o 12.00 val. Lentvario bibliotekoje vyks „Vėlyvieji pusryčiai su knyga ir inovacijomis“. Balandžio 27 d. 13.00 val. Grendavės biblioteka rengia garsinių skaitymų popietę „Knyga – raktas į pasaulį“.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga Rykantų ir Tiltų padaliniuose iki mėnesio pabaigos veikia surengtos parodos.

Daugiau informacijos apie šiuos ir kitus renginius galite rasti interneto svetainėje www.trakubiblioteka.lt, skiltyje „Renginių kalendorius“.

 

Jolanta Zakarevičiūtė,

Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos viešųjų ryšių specialistė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image