Iš viso rezultatų:

Signatarai į Kultūros sostinę Trakus vyks traukiniu

2020-02-10
Signatarai į Kultūros sostinę Trakus vyks traukiniu

Istorinė Lietuvos sostinė Trakai valstybės gimtadienį švęs kitaip! Vasario 16 d. (sekmadienį) 14:30 val. iš Vilniaus geležinkelio stoties traukiniu Vilnius – Trakai čia, į Lietuvos kultūros sostinę atvyks signatarai, kurie 15:15 val. apžvalgos aikštelėje priešais Trakų Salos pilį surengs abejingų nepaliekantį gatvės teatro pasirodymą „Signatarai eina fotografuotis“.

Pirmą kartą šis „Senosios menų studijos“ performansas (režisierius Adrianas Schvarzsteinas) buvo pristatytas 2018 m. vasario 16 d., pažymint Lietuvos Nepriklausomybės 100-ąsias metines. Projektas su Vasario 16-osios fondo pagalba buvo pakartotas 2019 m. ir Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoje akcijoje „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ ir buvo išrinktas tarp geriausiųjų iniciatyvų, o šiemet keliasi į Trakus – Lietuvos kultūros sostinę 2020.

Į istorinę tikrovę – be perdėto iškilmingumo

Organizatoriai siekia sukurti kasmetinę „besifotografuojančių signatarų“ tradiciją, kurios tikslas – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną minėti  „kitaip“, šventei suteikiant  interaktyvų, estetiškai patrauklų ir šiek tiek provokuojantį atspalvį.

Šiam tikslui kūrėjai pasitelkia Lietuvoje mažai pažįstamą gatvės teatrą, kurio svarbus veikėjas ir dramaturgas yra žiūrovas, o scenografija – gatvė. Šio žanro pobūdis ir esmė – improvizacija, leidžianti ta pačia tema kaskart sukurti naują spektaklį. Pasirinkę pačią demokratiškiausią meno formą, kūrėjai bando į istorinę tikrovę pažvelgti be istoriniams minėjimams būdingo perdėto iškilmingumo.

Vaišins Trakams būdingo tautinio paveldo gaminiais 

Organizatoriai šiuo renginiu sieks pabrėžti ir pristatyti Trakų miesto kulinarinį paveldą tiesiog traukinio vagone. Traukiniu vyksiantys signatarai labiausiai išalkusius keleivius vaišins populiariausiu karaimų kulinariniu paveldu – kibinais, kvies paragauti Trakų rajone gaminamos kanapių arbatos.

„Norėčiau pastebėti, kad žmonėms patinka netradiciniai sprendimai, siurprizai ir tai, kas paįvairina jų kasdienybę. Būtent to ir siekiame – tapti patrauklia, novatoriška Kultūros sostine, kuri pritraukia šalies menininkus ir kūrėjus, sudarydama ir praplėsdama kultūros vartojimo formas ir galimybes“, – kalbėjo Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Vasario 16-ąją – nuolaida traukinio bilietams

Vienas iš šventės organizatorių, Trakų rajono savivaldybė, džiaugiasi sėkminga partneryste su bendrovės AB „Lietuvos geležinkeliai“ grupės dalimi UAB „LG Keleiviams“. Š. m. vasario 16 dieną keleiviams, važiuosiantiems bendrovės traukiniais vietiniais maršrutais, kurių pirma arba paskutinė stotelė yra Trakai, bus suteikta 25 proc. vienkartinių bilietų nuolaida. Bilietus su nuolaida galima įsigyti nuo š. m. vasario 10 dienos. Ekologinį visuomenės mąstymą besistengianti formuoti Savivaldybė pastebi, kad gyventojai vis dažniau renkasi traukinius ir į darbą vykstą viešuoju transportu. Tikimasi, kad šis gražus bendradarbiavimas konkrečių projektų metu ateityje atsiskleis dar įvairesnėmis formomis. Organizatoriai ragina į Trakus vykti traukiniu!

Atnaujintos salės inauguracija ir neįprasta pabaiga

Valstybės gimtadienio šventė persikels į Trakų kultūros rūmus, kur 16:30 val. vyks šventinis minėjimas. Čia vyks tradicinė Vytauto Didžiojo nominacijų įteikimo ceremonija, simbolinė atnaujintos Trakų kultūros rūmų salės inauguracija, diksilendo koncertas ir neįprasta pabaiga – staigmena dalyviams.

„Džiaugiuosi, kad šis minėimas jau tapo išskirtiniu. Dar maloniau bus svečius pasitikti atnaujintoje kultūros rūmų salėje bei pakviesti į vis didesnio lankytojų susidomėjimo sulaukiančią meno galeriją „Fojė“, kur tą pačią dieną, 15 val. bus atidaryta dailininkės Vijos Tarabildienės paroda. Tikrai turime kuo didžiuotis ir svečius pasitinkame pasiruošę“, – sakė  Trakų kultūros rūmų direktorius Edvard Keizik.

Daugiau informacijos apie minėjimą ir Kultūros sostinės renginius: www.trakai.lt 

Evelina Kislych-Šochienė

Trakų rajono savivaldybės mero patarėja

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis