Iš viso rezultatų:

Trakų TIC tarptautiniuose turizmo vandenyse raižo Kultūros sostinės vaizdus

2020-01-28
Trakų TIC tarptautiniuose turizmo vandenyse raižo Kultūros sostinės vaizdus

Nuo Vilniaus iki Rygos, Vroclavo ir Berlyno  – turizmo parodose dalyvaujantys Trakai vilioja turistus aplankyti 2020 metų Lietuvos kultūros sostinę. Trakų turizmo informacijos centras(TIC) pradėjo krašto turizmo išteklių pristatymų tarptautinėse turizmo parodose maratoną.

Praėjusį savaitgalį (sausio 24–26 d.)  Vilniuje, LITEXPO parodų rūmuose, šurmuliavo VIII tarptautinė turizmo paroda „Adventur 2020“, kvietusi keliauti lėtai.

Pirmąją parodos dieną, sausio 24 d., iškilmingo parodos atidarymo gražiausiu akcentu tapo  organizatorių dedikuota Trakams2020 naujai suskambėjusi daina apie Trakų pilį Maironio žodžiais.  Parodos pagrindinėje scenoje 2020 metų Kultūros sostinę Trakus skelbė koncertas „Trakų legendos ir muzika“ . Šią žinią trimitavo fanfaros, koncertavo ansamblis MUZIKA HUMANA, teatralizuotai prisistatė mūsų krašte gyvenančių  tautinių  mažumų  atstovai.

Per 3 dienas parodoje apsilankė apie 30 tūkst. lankytojų. Kaip ir kasmet trakiečių stendas sulaukė didelio lankytojų ir žiniasklaidos dėmesio. Lankytojai  domėjosi Trakai2020 išskirtiniais ir naujais  renginiais, ką veikti su vaikais, sveikatinimo paslaugomis, vasaros stovyklomis, turistiniais maršrutais.

Trakiečiai turėjo ką pasiūlyti – pristatė  TOP 5: 2020 metų turizmo naujienas:

unikalias Trakų istorijos muziejaus edukacijas – viena iš jų regėjimo negalią turintiems lankytojams,

naują kultūrinio turizmo #Walk15 maršrutą „Sveikai per Trakai2020“,

teminius sveikos gyvensenos žygius „Per Sveika“,

Trakų krašto žolelių arbatos ir meno terapijos programas,

Trakai2020 kultūros ir sporto renginius.

Nušurmuliavus „Adventur 2020“ parodai, Trakų turizmo informacijos centras tęsia krašto turizmo išteklių pristatymo turizmo parodose maratoną.

Jau sausio 31–vasario 2 d. keliauja į Rygą, kur vyks turizmo paroda „Balttour 2020“ – Trakai bus pristatyti Latvijos turizmo rinkai. Šioje parodoje prisistato visi Lietuvos regionai, todėl  konkurencija, kaip patraukti latvius į savo kraštą, tarp lietuvių ir estų didžiulė.

Jau suplanuoti susitikimai su turizmo verslo iš Latvijos ir Baltarusijos atstovais, interviu vietos žiniasklaidai, dalyvausime Baltijos šalių turizmo forume.

Latviai mėgsta keliauti po Lietuvą – atstumas nedidelis,  grupinės savaitgalinės kelionės orientuojasi į savaitgaliais vyksiančius kultūros ir sporto renginius, šeimos planuoja savo poilsį Lietuvoje  ištisus metus ir jei patinka – atvyksta jau po kelioliktą kartą, todėl kartu Trakų stende darbuosis ir turizmo  verslo atstovai, kurie yra parengę ne vieną specialų pasiūlymą „Balttour 2020“ parodos lankytojams.

Vasario pabaigoje Trakai bendrame Lietuvos stende bus pristatyti tarptautinėje turizmo parodoje Vroclave,  kovo 3–8 d. ITB Berlyne, balandžio pradžioje – Minske.

Laima Balčytienė

Trakų turizmo informacijos centro direktorė

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis