Iš viso rezultatų:

Trakų viešojoje bibliotekoje įvyko pirmoji profesionalaus meno degustacija

2022-05-13
Trakų viešojoje bibliotekoje įvyko pirmoji profesionalaus meno degustacija

Jau ketvirtus metus gyvuoja Trakų viešosios bibliotekos meno degustacijų ciklas „TRIO: dailė+muzika+poezija“. Gegužės 5-ąją įvyko pirmasis šio projekto renginys. Meno degustacijos kasmet sulaukia didelio lankytojų dėmesio, per tiek sezonų jau turime ir nuolatinių lankytojų ratą.

Pirmoje meno degustacijoje, kuri vyko Trakų viešojoje bibliotekoje, dalyvavo pianistas ir tapytojas Viktoras Paukštelis. Renginio metu skambėjo jo atliekama J. S Bacho „Prancūziška siuita Nr 5“ ir D. Skarlatti sonatos d-moll ir E-dur, F. Šopeno Skerco Nr 1 – kūriniai nepaliko nė vieno abejingo klausytojo. Šis jaunas menininkas žavi net tik virtuozišku muzikinių kūrinių atlikimu, bet ir savo tapybos darbais, kurie taip pat buvo pristatyti meno degustacijos metu, tad renginio dalyviai galėjo iš arti susipažinti ir su pačiu pristatomų dailės darbų kūrėju, o tai,  kaip sakė AP galerijos galerininkė Vilma Jankienė, yra be galo retas ir unikalus atvejis.

V. Jankienė pristatė po keturis dešimties menininkų darbus. Renginio dalyviai susipažino su Gintaro Palemono, Vytauto Kauno, Živilės Jasutytės, Miglės Kosinskaitės, Tado Tručiliausko tapybos darbais, Daivos Kairevičiūtės, Arvydo Pakalkos, Dalios Genovaitės Mažeikytės grafikos darbais, žavėjosi Simonos Bagdonaitės Gubinienės tekstilės kūriniais. Žiūrovai galėjo iš arti degustuoti kūrinius, susipažinti su atlikimo technikos subtilybėmis. Renginio metu skambėjo poetės Dalios Saukaitytės eilės, kurių daugelis yra tapusios visiems gerai žinomomis dainomis. Meno degustacija dar kartą įrodė neatsiejamą trijų meno sričių sintezę, suteikė dalyviams gilių emocinių pojūčių, nuostabos, praturtino žiniomis.

Antrasis „TRIO: dailė+muzika+poezija“ renginys vyks gegužės 26 d. 18 val. Rūdiškių bibliotekoje.  Kviečiame dalyvauti ir buvusius ankstesniuose renginiuose, nes autoriai ir menininkų darbai nesikartoja. Taip pat jūsų lauks susitikimas su garsiais džiazo atlikėjais – Dainiumi Pulausku ir Valerijumi Ramoška.

Degustuokite ir mėgaukitės menu.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė; partneriai: Trakų kultūros rūmai, Rūdiškių KC, Aukštadvario bendruomenė, Lentvario kultūros rūmai. Dėkojame Trakų krašto laikraščiui „Trakų žemė“.

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis