Iš viso rezultatų:

Veiklos, bendruomeniškumo augimo ir sprendimų priėmimo metas

2022-06-30
Veiklos, bendruomeniškumo augimo ir sprendimų priėmimo metas

Birželis, vasaros pradžia, buvo toks karštas, kad kiekviena diena buvo kupina veiklos, sprendimų priėmimo ir planuojamų ateities darbų. Pateikiame Trakų rajono savivaldybės mero Andriaus Šatevičiaus birželio veiklos apžvalgą. 

Šventės jungia ir suartina

Po intensyvių pavasario darbų didelė atgaiva vasaros šventės ir renginiai. Per visą rajoną nusirito Joninių naktys, subūrę žmones miestuose ir kaimuose, vėl kvietė viduramžių šventė Trakų Salos pilyje, susitelkė totorių bendruomenės susibūrimas.

Tačiau viena didžiausių ir laukiamiausių buvo jubiliejinė – 60-oji tarptautinė „Gintarinių irklų“ irklavimo regata, kurioje dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Izraelio ir net Dramblio Kaulo kranto irkluotojai. Galingi yriai priešais Trakų pilį – ypatingas reginys, kuris kiekvienais metais sulaukia didelio dėmesio. Tai – svarbi Trakų krašto ir Lietuvos irklavimo istorijos dalis, kuri lydėjo ne vieną šalies irkluotoją. Juk Trakai – Lietuvos irklavimo sostinė. Regatą vainikavo sportininkų kovos dėl rajono savivaldybės  mero taurės apdovanojimų.

Šios šventės neatsiejamos nuo Trakų 700-ojo gimtadienio ir primena, kad laukia ir nauji įspūdingi renginiai. Liepos 6-ąją – Valstybės dienos minėjimai, nuo liepos 10-os – jau XVIII tarptautinis muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“, rugsėjo 8 dieną vyks vainikuojančios Trakų jubiliejų iškilmės.  

Netrūks bendruomenių projektų

Esame bendruomeniška savivaldybė. Praėjusiais metais buvome pirmi bendruomenės projektų originalumo ir prisidėjimo prie bendros rajono infrastruktūros ir gyvenimo sąlygų gerinimo sąraše! Todėl šiemet tapome pilotine savivaldybe ir gavome papildomą finansavimą bendruomenės projektams įgyvendinti. Išskirtinai džiugu, kad laimėjo projektai, ženkliai prisidėsiantys prie bendrų erdvių rajone plėtros! Dėkojame bendruomenėms už indėlį teikiant projektus ir norą kurti aplink save gražią aplinką.

Trakų ligoninėje – pokyčiai 

Turime pokyčių rajono sveikatos sistemoje. Trakų ligoninei vadovauja konkursą į direktoriaus pareigas laimėjusi buvusi parlamentarė Dangutė Mikutienė. Ji ne vienerius metus yra buvusi Seimo Sveikatos komiteto narė bei pirmininkė, tad sukaupta patirtis praverčia naujajame darbe.  

Nors laukia daug iššūkių, tačiau pastebėtina, kad sparčiai einama į priekį gerinant paslaugų kokybę,  aktyviai dirbant ties ginekologijos, chirurgijos paslaugų teikimu. Beje, išskirtinė padėka direktorei už medikų pritraukimą ir Pediatrijos skyriaus stiprinimą,. Kolektyvas stiprėja, prie jo prisijungia rezidentai ir Vaikų ligų skyrius vaikučius priims ir vasarą.

Netrūksta švietimo naujienų  

Simboliška, kad birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Lentvario pradinėje mokykloje atidaryta moderni sporto salė. Tai išskirtinai lauktas ir originalus statinys.

 Pastatą sudaro dvi erdvės – sporto salės dalis ir dviaukštė dalis. Dviaukštės dalies pirmajame aukšte įrengti persirengimo kambariai, salės įrangos sandėliavimo patalpa, mokytojo kambarys, o antrajame – biblioteka, skaitykla, medicinos kambarys. Daug daug erdvės ir naujų galimybių, įvairovės mūsų vaikams.

Toliau dirbame ties vaikų darželių plėtra. Šiuo metu eilėje laukia per 40 vaikučių. Svarstome apie šiek tiek kitokio darželio įkūrimą Trakuose, dar geresnių sąlygų sudarymą. Bendraujame su verslu, nes esame už viešą/privačią partnerystę ir bendradarbiavimą. Jeigu viskas įvyks, vaikučiams pasiūlysime ne tik priežiūros ir ugdymo, bet ir sveikatinimo paslaugų.

Investicijos nuosekliai plėtojamos

Toliau sėkmingai vyksta investicijos į rajono infrastruktūrą. Tęsiame darbus Trakų gimnazijoje, kur vyksta sporto salės statybos darbai ir kuriems pasirengimas vyko nenutrūkus gimnazijos ugdymo procesui.  

Sparčiai gražėja Lukos (Bernardinų) pakrantė: rudens pradžioje bus įgyvendintas pirmasis projekto etapas – nutiestas takas ir įrengti mažosios architektūros elementai iki Socialinės paramos skyriaus, esančio Birutės g. 28. Antruoju etapu tako įrengimo darbai bus pratęsti iki Trakų pusiasalio pilies – daugelio pamėgto sūpynių parko.

Sėkmingai investuojame į mūsų rajono ugdymo įstaigų infrastruktūrą. Šiuo metu tvarkomi Rūdiškių, Bražuolės, Senųjų Trakų, Onuškio darželiai. Džiugu, kad mažiausieji gyventojai po vasaros atostogų sugrįš į naujai sutvarkytas, renovuotas patalaptas. Malonu ir tai, kad tėveliai džiaugiasi darželių, kuriose prižiūrimi jų vaikučiai, paslaugų ir infrastruktūros kokybe, plėtra.

Kaip ir buvome įsipareigoję Onuškio jaunimui, vykdome jaunimo erdvės įrengimo, patalpų tvarkymo darbus. Investicijų sulaukė ir aktyvioji Onuškio bendruomenė – atliekame remontą jai priklausančiose  patalpose. ️Naujai įrengiame patalpas bendruomenei Bijūnų daugiafunkciame centre.

Sutartis su dar vienu universitetu

Plečiame mūsų savivaldybės ir Lietuvos universitetų bendradarbiavimą. Savivaldybės savo darbe turi pasitelkti šalies universitetų praktiką, dalyvauti programose, keistis informacija ir patirtimi, stiprinti ir stiprintis. To ir siekiama sutartimi, kurią mūsų savivaldybė pasirašė su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu.  

Matome, jog galime prisidėti prie mūsų esamų ir būsimų švietimo įstaigų vadovų lyderystės stiprinimo, jog vadovai tvirčiau jaustųsi, pasitikėtų savimi priimant būtinus, dinamiškus sprendimus, drąsiau žvelgtų į pokyčius. Labai džiugu, kad universitetas yra pasirengęs sudaryti galimybes Trakų rajono savivaldybės švietimo įstaigų esamiems ir būsimiems vadovams dalyvauti magistro programose, įgyti reikalingas vadybines kompetencijas, organizuoti ir analizuoti tyrimus, sprendžiant Trakų rajono savivaldybės švietimo įstaigų vadovų poreikio ir darbo kokybės klausimus.

Totoriškių ežero zona atgis

Turime gerų žinių dėl Totoriškių ežero ir prieigų kompleksinio įveiklinimo planavimo ir darbų.  Savivaldybės, Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos ir Valstybinės miškų urėdijos Trakų regioninio padalinio atstovai sutarė, kad atėjo laikas atnaujinti, pagražinti ir pritaikyti poilsiui  pamėgtą Totorškių ežero poilsio zoną. Susitarėme, kad atnaujinsime takus, laužavietes, planuojame ir kitą poilsiavietei būtiną infrastruktūrą. Maudyklos, lauko dušai, darbo vietos gelbėtojams yra būtinos. Ir tai dar ne viskas, nes planų yra dar daugiau, tokių kaip galimybė saugiai, atraktyviai, greitai ir patogiai persikelti iš šios poilsiavietės į kitą krantą, miesto centrą. Dėkojame TINP ir urėdijos atstovams už tokį geranorišką ir daug žadantį bendradarbiavimą.

Aptarta Trakų miesto parko vizija

Atrodytų paradoksalu, bet Trakų miesto gyventojai neturi savos rekreacinės, kompleksinės ir visoms amžiaus grupėms pritaikytos erdvės, orientuotos į pačių trakiečių poreikius. Tad klausėme gyventojų, ką norėtų matyti 4 ha dydžio Trakų miesto centrinėje dalyje prie Birutės gatvės esančioje neurbanizuotoje teritorijoje šalia futbolo klubo treniruočių stadiono. Atsakymai buvo aptarti gyvame susitikime su gyventojais.

Tiek raštu, tiek pokalbio metu pasiūlymų sulaukėme daug ir įvairių. Akivaizdu, jog gyventojams trūksta vaikams, šeimoms, jaunimui ir pagyvenusiems žmonėms pritaikytų erdvių – sūpynių, čiuožyklų, treniruoklių, suolelių, šachmatų ir šaškių stalų, riedlenčių parko, net teniso/tinklinio aikštės. Tačiau suprantama, jog dauguma futbolo atstovų ir mėgėjų, tėvų siūlo palikti ir esamą futbolo klubo treniruočių aikštę. Ryškėja graži miesto parko vizija išsaugant futbolo aikštę įrengti rekreacines, poilsiui pritaikytas erdves visoms gyventojų amžiaus grupėms.

Miesto šventė sugrįžo su trenksmu   

Po dvejų metų pertraukos į Trakus sugrįžo tradicinė šventė „Trakų vasara“, kuri šiemet buvo 30-oji ir sumušė pokovidinius lankytojų rekordus.  

Tris dienas traukiniais, autobusais, dviračiais ar automobiliais į Trakus traukė tūkstančiai svečių, tris dienas istorinė sostinė skambėjo garsiai ir trimitavo apie prasidėjusią vasarą bei miesto 700-ąjį gimtadienį. Abejingų nepaliko diskusija su Nacionalinės ekspedicijos dalyviais, visame mieste vyko gausa renginių. Pirmą kartą istorijoje švęsdami savo miesto jubiliejų Trakų gyventojai turėjo puikią galimybę pažvelgti ir iš naujo atrasti savo turtingą, daugiakultūrę, daugiasluoksnę istoriją.  Apžvalgos aikštelėje priešais Salos pilį vyko Nacionalinės ekspedicijos diskusija, kurioje žymūs Lietuvos istorikai – prof. Alfredas Bumblauskas, prof. Rimvydas Petrauskas, dr. Darius Baronas ir kiti aptarė Trakų vietą ir reikšmę Lietuvos istorijoje.

Griaudėjo  pučiamieji instrumentai, abejingų nepaliko visus – dalyvius ir svečius – apjungusi eisena. Labai svarbus buvo susitikimas su mūsų partneriais iš Vokietijos, Lenkijos, Sakartvelo, Turkijos. Jo metu pasirašėme naują tarptautinę bendradarbiavimo sutartį su Vokietijos Šionebko savivaldybe. 

Trakai auga ir vis labiau atsiveria

Trakų bei visos savivaldybės gyventojus nudžiugino miestą papuošęs fontanas Totoriškių ežere. Į jo atidarymą susirinko nemažai gyventojų, o dabar fontanas pasitinka visus atvykstančius į mūsų istorinę sostinę. Planuose – ir daugiau Totoriškių ežero įveiklinimo sumanymų, kurie praturtins miestelėnų ir svečių poilsį.  

Iš mirties taško pajudėjo Vytauto Didžiojo paminklo statybos poreikis ir planai. Surengtas susitikimas su Vytauto Didžiojo sąjungos atstovais dėl kunigaikščio Vytauto paminklo statybos darbų Trakuose. Projektas stalčiuose gulėjo dešimtmetį, tad atnaujinome bendradarbiavimą ir dėliojamės darbus. Esame nuomonės, kad paminklo Vytautui svarba yra ne lokali, bet valstybinės reikšmės, todėl turime susitelkti ties didesniu užmoju ir didesnėmis galimybėmis.

Būsimuose netolimuose planuose ir daugiau naujienų. Viena jų – ypač mėgstamo išvykoms, pasivaikščiojimams Varnikų tako atnaujinimo darbų projektas, kuris nagrinėjamas su Miškų urėdijos vadovais.

Bręsta naujos perspektyvos įtvirtinti santykius su Prancūzijos miestais. Ta proga bendravome su  Lietuvos ambasadoriumi Prancūzijoje Nerijumi Aleksiejūnu. Apie Prancūzijos miestų ir Trakų bendradarbiavimą kalbame senokai, užmezgėme ryšius su garsiu savo istorija Fontenblo miestu.

Andrius Šatevičius

Trakų rajono savivaldyybės meras

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis