*alt_site_homepage_image*

XVIII „Trakų fanfarinę savaitę“ pasitinkant: „Dabar jau lengviau, nes esame žinomi“

Šiemet pučiamųjų ir mušamųjų muzika Trakus pripildys liepos 31–rugpjūčio 6 dienomis. Trigubame (kvalifikacijos tobulinimo, meistriškumo kursai bei muzikos festivalis) renginyje „Trakų fanfarinė savaitė“ dirbs trylika aukščiausio meistriškumo lektorių iš Jungtinės Karalystės, JAV, Ispanijos, Vokietijos, Nyderlandų / Estijos ir Lietuvos, pamokose dalyvaus daugiau nei šimtas pučiamaisiais bei mušamaisiais instrumentais grojančių tarptautinės meistriškumo mokyklos dalyvių iš Lietuvos, Estijos, Norvegijos, Vokietijos, Prancūzijos, Argentinos, Belgijos ir Italijos, meistriškumo pamokas stebės ir kvalifikaciją kels pusšimtis šalies muzikantų bei pedagogų, įvairiose miesto erdvėse nuskambės dešimt nemokamų pasaulinio lygio atlikėjų ir gabaus jaunimo koncertų.

Muzikos ir laiko patikrintos koncertinės erdvės

Pasak Trakų meno mokyklos direktorės Neringos Mišeikienės, koncertinės programos ir atlikėjai nejučia padiktuoja koncertinių erdvių pasirinkimus: „Festivalio atidarymui jau ne pirmą kartą pasirinkome savo grožiu užburiančią ir akustika pučiamiesiems instrumentams puikiai tinkančią Lentvario bažnyčią. Liekame ištikimi ir kitoms laiko patikrintoms erdvėms: Trakų kultūros rūmams, „Apvalaus stalo klubui“, „Pirosmani“. Esame laimingi, jog dauguma festivalio koncertų gali vykti jaukioje Trakų meno mokyklos salėje. Vienas koncertas numatytas taip pat ir Trakų meno mokyklos lauko terasoje – naujoje, ypatingoje mūsų mokyklos bendruomenei bei visam miesto kultūriniam gyvenimui erdvėje“.  

„Trakų fanfarinės savaitės“ metu taip pat vyks „Buffet Group“ kompanijos muzikos instrumentų paroda Trakų meno mokykloje ir „Trakų fanfarinės savaitės“ nuotraukų paroda Trakų kultūros rūmuose.

Tarptautinis lektorių žvaigždynas

Apie meninių programų formavimą, lektorių pasirinkimus ir su tuo susijusį ilgą vadybinį procesą pasakoja projekto meno vadovas, Trakų meno mokyklos Pučiamųjų ir mušamųjų skyriaus mokytojas metodininkas Arvydas Mišeikis.

„Projekto sėkmę ir tęstinumą, manyčiau, lėmė sėkmingas startas dar 2005-aisiais. Vieno žymiausių pasaulio eufonininkų, reikšmingai prisidedančio prie šio instrumento populiarinimo ne tik savo šalyje, bet ir visame pasaulyje profesoriaus Steveno Meado dalyvavimas pirmuosiuose „Trakų fanfarinės savaitės“ meistriškumo kursuose suteikė projektui solidumo ir nutiesė optimistinius ateities kelius. Šiuo metu jau nebeturime pristatyti savęs tarptautinei muzikos rinkai: „Trakų fanfarinės savaitės“ vardas žinomas pasaulyje ir dėl to daug kas yra lengviau. Kaip bebūtų, vis dar esame pirmasis ir vienintelis tokio pobūdžio projektas Lietuvoje“.

„Trakų fanfarinėje savaitėje“ dirbsiantys lektoriai – ne tik žymūs atlikėjai, bet ir pripažinti pedagogai. Šių metų sensacija – vieno įtakingiausių šių laikų  trombonininkų, Berno aukštosios meno mokyklos (Šveicarija) ir Londono karališkosios muzikos akademijos profesoriaus, dirigento, muzikos apžvalgininko Iano Bousfieldo (Jungtinė Karalystė) ir vieno geriausių pasaulio orkestrų –  Berlyno filharmonijos simfoninio orkestro – trimitininko, Leipcigo Gevandhauzo orkestro nario, Manheimo muzikos ir scenos menų universiteto profesoriaus Andre Schocho (Vokietija) pamokos, seminarai ir koncertai „Trakų fanfarinėje savaitėje“.

Prie šiųmetinės lektorių komandos taip pat prisijungs saksofonininkas Nathaniel Facey (Jungtinė Karalystė), valtornininkė Natalie Brooke Higgins (JAV),  trimitininkai Carlos Benetó (Ispanija), Laurynas Lapė (Lietuva), Huw Morgan (Jungtinė Karalystė), trombonininkai Kris Garfitt (Jungtinė Karalystė), Valentas Marozas (Lietuva), eufonininkas Steven Mead (Jungtinė Karalystė), tūbininkas Sergijus Kirsenka (Lietuva), būgnininkas Marijus Aleksa (Lietuva) ir orkestro dirigentas Bert Langeler (Nyderlandai / Estija).

Koncertai – pučiamųjų muzikos gurmanams

Projekto pradžios koncertas pučiamųjų muzikos gerbėjus pakvies į liepos 31 d., pirmadienį, 19.00 val. Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai bažnyčioje įvyksiantį koncertą. Galėsime išgirsti vieną žymiausių bei dinamiškiausių pučiamųjų instrumentų kvintetų pasaulyje „Spanish Brass” (Ispanija), jau trečią kartą atvyksiantį į Trakus.  

Trakų meno mokykloje, kurioje įvyks net keturi „Trakų fanfarinės savaitės“ mokytojų rečitaliai: trombonininkų Iano Bousfieldo ir Kriso Garfitto, trimitininkų Huw Morgano ir Andre Schocho, eufonininko Steveno Meado ir valtornininkės Natalie Brooke Higgins. Atlikėjams akomponuos pianistės Dovilė Bagdonaitė ir Seri Dan.  

Festivaliui įpusėjus Trakų meno mokyklos terasa bus atvira „Vilnius JJAZZ Ensemble“  vadovaujamam Jievaro Jasinskio. Dar daugiau džiazo muzikos galėsime išgirsti „Pirosmani“ kartu su Nathaniel Facey, Dima Golovanovu, Artūrs Duckiu bei Marijum Aleksa. 

Tradiciška, jog projektą užbaigs meistriškumo mokyklos mokinių koncertai. Rugpjūčio 5 d. (šeštadienį) – Trakų meno mokykloje įvyks „Trakų fanfarinės savaitės“ solistų ir ansamblių koncertas. Po jo – Karolio Šarkaus džiazo kvinteto koncertas „Apvalaus stalo klube“. Rugpjūčio 6 d. (sekmadienį) – tarptautinio „Trakų fanfarinės savaitės“ orkestro (dirigentas Bert Langeler) ir solistų koncertas Trakų kultūros rūmuose.

„Trakų fanfarinė savaitė” – daugiau nei tik festivalis ir meistriškumo kursai. Tai – reiškinys“, – ramiai bei užtikrintai teigia projekto organizatoriaus – Trakų meno mokyklos – direktorė Neringa Mišeikienė. „Projektas  skaičiuoja jau aštuonioliktą vasarą, tad esame be galo dėkingi visiems, prie jo įgyvendinimo prisidedantiems žmogiškaisiais bei materialiniais ištekliais: projekto globėjui Trakų rajono savivaldybės merui Andriui Šatevičiui, pagrindiniams rėmėjams: Lietuvos kultūros ministerijai, Lietuvos kultūros tarybai, Trakų rajono savivaldybei, partneriams: Trakų švietimo centrui, Trakų kultūros rūmams, Lietuvos muzikos ir teatro akademijai bei daugeliui kitų, ne mažiau svarbių partnerių ir rėmėjų“. 

Maloniai kviečiame!

Daugiau informacijos: www.fanfareweek.com    

Justina Mikniuvienė

Nuotraukoje: "Spanish Brass" (Ispanija) koncertu prasidės XVIII festivalis „Trakų fanfarinė savaitė“

                                                                                

 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image