Įstaigos pavadinimas: Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centras (toliau – TRPŠVC).
Teisinė forma: Trakų rajono savivaldybės biudžetinė socialinių paslaugų įstaiga.
Buveinė: Aukštadvario g. 33, Mikniškių k., Trakų r. sav.
Įmonės kodas: 303383222.
Pareigybė: TRPŠVC socialinis darbuotojas dirbantis su šeimomis Krizių centre.
Pareigybės paskirtis – teikti socialinę pagalbą šeimoms, įgalinant šeimą savarankiškai rūpintis ir tinkamai prižiūrėti savo vaikus.
Pareigos: Darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį.
Darbo užmokestis: 0,99 PABD (pareiginės algos bazinis dydis) + kintamoji dalis.
Skelbimas galioja iki: 2024-12-18
Kvalifikaciniai reikalavimai:
- Turėti ne žemesnį kaip aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą, socialinių mokslų srities, socialinio darbuotojo profesinę kvalifikaciją arba socialinio pedagogo profesinę kvalifikaciją.
- Turėti ne mažesnę kaip 1 metų darbo socialinėje srityje patirtį.
- Būti susipažinusiam ir išmanyti Lietuvos Respublikos Konstituciją, Lietuvos Respublikos darbo kodeksą, Lietuvos Respublikos įstatymus, Vyriausybės nutarimus ir Trakų rajono savivaldybės tarybos priimtus teisės aktus, reglamentuojančius socialinių paslaugų teikimą.
- Būti susipažinusiam ir savo veikloje vadovautis TRPŠVC nuostatais, TRPŠVC vidaus tvarkos taisyklėmis, TRPŠVC direktoriaus įsakymais, reglamentuojančiais socialinių paslaugų teikimą, darbo saugos ir sveikatos, priešgaisrinės, civilinės saugos instrukcijomis, higienos normomis ir taisyklėmis bei šiuo pareigybės aprašymu.
- Gebėti atsirinkti ir taikyti savo darbe įprastas taisykles ir instrukcijas, dirbti pagal nustatytas procedūras, savarankiškai planuoti ir organizuoti savo veiklą.
- Nuolat siekti atnaujinti savo teorines socialinio darbo žinias bei gebėjimus.
- Gebėti dirbti komandoje ir dirbti savarankiškai.
- Mokėti dirbti kompiuteriu pagal bazinius kompiuterinio raštingumo reikalavimus.
- Krizių centro socialinis darbuotojas, dirbantis su šeimomis, savo veikloje turi vadovautis šiomis vertybinėmis nuostatomis:
• būti pareigingas, darbštus, sąžiningas, atsakingas; gebėti bendrauti su įvairaus būdo žmonėmis;
• vertinti visus klientus vienodai ir teikti jiems pagalbą nepriklausomai nuo jų socialinės padėties, tikėjimo, lyties, rasės, įsitikinimų ar pažiūrų;
• pasitikėti savo klientu, būti objektyviam priimant sprendimus, nesivadovauti išankstinėmis nuostatomis;
• laikytis konfidencialumo, apie klientą žinomą informaciją teikti tik įstatymų numatytais atvejais ir tik siekiant apginti geriausius kliento interesus;
• laikytis socialinių darbuotojų Etikos kodekso reikalavimų.
Kiti reikalavimai: B kategorijos vairuotojo pažymėjimas.
Funkcijos:
- Vadovaujantis žmogiškomis vertybėmis, abipusės pagarbos, tarpusavio bendradarbiavimo principais, planuoti ir teikti socialinę pagalbą šeimoms jų socialinėje aplinkoje, susitinkant su šeima socialinių paslaugų centre ar kitose sutartose vietose, palaikant kontaktą su šeima kitomis priemonėmis, pavyzdžiui, telefonu.
- Dirbti socialinį darbą su vaiku ir šeima, juos konsultuojant (individualiai ir grupėmis), teikiant emocinę bei socialinę pagalbą ir didinant šeimos motyvaciją dalyvauti kompleksinės pagalbos ar prevencinės pagalbos teikimo procese, pozityvios tėvystės mokymuose, šeimos stiprinimo programose, nesmurtinio elgesio mokymo programose, priklausomybės ligų gydymo ir kitose programose.
- Teikti šeimai reikalingą informaciją ir žinias, ugdyti tėvystės įgūdžius, socialinius įgūdžius, skatinant glaudesnį šeimos santykį su socialine aplinka, organizuoti šeimų pagalbos sau grupes, kitą prevencinę pagalbą ir kt.
- Tarpininkauti šeimai dėl pagalbos priemonių (pvz., psichologinės pagalbos, psichosocialinės pagalbos krizių centre ar pagalbos šeimai tarnyboje, paslaugų vaikų dienos centre, piniginės socialinės paramos, užimtumo, sveikatos priežiūros, švietimo ir ugdymo, socialinio būsto, specialiųjų pagalbos priemonių, specializuotos pagalbos centrų kompleksiškai teikiamos pagalbos), parengti šeimos narius kreiptis į kitas valstybės ir (ar) savivaldybių institucijas, įstaigas ar organizacijas, kuriose šeima gali gauti pagalbą, nusiųsti ir, esant poreikiui, palydėti į jas.
- Bendradarbiauti ir veikti kartu su atvejo vadybininku organizuojant, planuojant ir teikiant pagalbą šeimai, teikti siūlymus atvejo vadybininkui dėl pagalbos šeimai efektyvumo, keistis informacija apie situaciją šeimoje su atvejo vadybininku, informuoti jį apie pokyčius šeimoje.
- Teikti siūlymus atvejo vadybininkui dėl pagalbos plano, jame numatytų priemonių vaikui ir jo šeimai, atsižvelgiant į pakitusius šeimos poreikius ir (ar) pakitusią šeimos situaciją, tikslinimo.
- Dalyvauti atvejo nagrinėjimo posėdžiuose.
- Koordinuoti socialinio darbuotojo padėjėjų darbą, vesti darbo apskaitos lapus, rengti darbo grafikus, teikti ketvirtines, metines ataskaitas.
- Dalyvauti kuriant bei plėtojant pagalbos vaikams ir šeimoms paslaugų sistemą seniūnijoje bei (ar) savivaldybėje.
- Vykdyti kitas teisės aktuose ir pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas.
Dokumentai, kurie turi būti pateikti:
- prašymą leisti dalyvauti konkurse;
- asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (ir kopiją), išsilavinimą patvirtinančius dokumentus (ir kopijas), kitus dokumentus, patvirtinančius pretendento atitiktį kvalifikaciniams reikalavimams;
- gyvenimo aprašymą (CV) – nurodyti vardą, pavardę, gimimo datą, gyvenamosios vietos adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą, išsilavinimą, darbo patirtį, savo privalumų sąrašą (nurodyti dalykines savybes). Jeigu pareigybei, kuriai skelbiamas konkursas, užimti būtini tam tikri įgūdžiai, šiame sąraše turi būti nurodyti ir jie;
- turimas rekomendacijas;
- B kategorijos vairuotojo pažymėjimo kopiją.
Pretendentų dokumentai priimami 20 kalendorinių dienų po paskelbimo, jei atsiranda būtinybė patikslinti pretendento duomenis, tai terminas gali būti pratęsiamas 5 kalendorines dienas.
Pretendentų atrankos būdas: testas žodžiu (pokalbis).
Kontaktiniai duomenys išsamesnei informacijai: tel. +370 617 48 832, el. p. info@trakuseimoms.lt.
Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro informacija