*alt_site_homepage_image*

Karaimų bendruomenės plenero dalyviai ieškos įdomiausių Trakų ženklų

Liepos 9 d. (ketvirtadienį) 19 val. Serajos Šapšalo karaimų tautos muziejaus kieme vyks Lietuvos karaimų bendruomenės pleneras „Piešiame Trakus“.

Tai bendras karaimiškų organizacijų (Lietuvos karaimų kultūros bendrijos ir Lenkijos karaimų paveldo fondo) bei Trakų istorijos muziejaus projektas, skirtas Trakams –2020 metų  Lietuvos kultūros sostinei.  

Didesnius šių metų vasaros planus sujaukė pandemija, tad tradicinės Tarptautinės karaimų kalbos ir kultūros stovyklos šiemet nerengiame. Dalis jos veiklų bus perkelta į internetines platformas, vaikų programą numatome įgyvendinti realybėje – ji vyks rugpjūčio mėnesį.

Tikimės, kad pleneras „Piešiame Trakus“ bent šiek tiek leis bendruomenei pabūti kartu aktyviai veikiant, o kartu ir pasidžiaugti Trakais, šiemet švenčiančiais tokią išraiškingą savo būtį. Plenero dalyviai mėgins savo drobėse rasti įdomiausius Trakų ženklus, susišaukiančius su Lietuvos kultūros sostinės titulu. Plenero vedėjai – trys aktyvūs jaunuoliai, broliai Aleksandras, Gari ir Vladimiras Babadžanai. Nors ir ne profesionalai dailininkai, jie labai nagingi, išradingi ir moka gražiai paskatinti kitus atverti savo kūrybingumą.

Džiaugiamės, kad įgyvendinant plenero projektą prisideda Trakų istorijos muziejus, jo teritorijoje ir vyks renginys. Bendromis jėgomis dirbame kryptingiau ir lengviau pasiekiame tikslus. Tegyvuoja Trakai!

Lietuvos karaimų kultūros bendrija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image